Bajkolotnia – warsztaty tworzenia bajek

Zapraszamy na warsztaty tworzenia bajek!

Fascynujący świat wyobraźni, w którym nie tylko poznajemy bajkowe opowieści, ale też sami je wymyślamy. Oto rejs „Bajkolotnią” pod sterami robiącego ze słów Słowika, czyli twórczego duetu autorek sztuk dla dzieci- Magdaleny Mrozińskiej i Anny Andraki. Podczas warsztatów prowadzące i uczestnicy stworzą wspólnie nowych, bajkowych bohaterów oraz ich przygody. Będą też gry i działania ruchowe, dźwiękowe, plastyczne, czyli dużo kreatywnej, rozwijającej zabawy. Na bezpłatne zajęcia zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 6 lat.

DATA: 14.03.2020, godz. 11:00-12:00
MIEJSCE: Galeria Ateneum, ul. 3 Maja 25
OBOWIĄZUJE REZERWACJA MIEJSC w kasie biletowej (ul. św. Jana 10) tel. 32 253 77 79, czynnej od wtorku do piątku w godz. 9:00-13:00 i 14:00-16:00 w soboty, niedziele i święta na godzinę przed spektaklem. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

 

INFORMACJE O PROWADZĄCYCH:

Słowik
Robiący ze słów Słowik to duet autorek sztuk i tekstów dla dzieci. Magdalena Mrozińska i Anna Andraka, korzystając ze swoich doświadczeń literackich i teatralnych, ale też zwyczajnie, z czystej fascynacji słowem, realizują twórcze warsztaty. Ich zajęcia to słowne, ale niedosłowne gry i kombinacje, wspólne wymyślanie i przetwarzanie opowieści, pomysłowe działania wokół bajek. Słowik stoi na słowie, podobnie jak cały świat złożony ze słów, które nieustannie się łączą, wywołują emocje, płatają figle, kreują własną rzeczywistość. Słowem, mogą wszystko!

Magdalena Mrozińska – pisarka, dramatopisarka, tłumaczka z języka włoskiego. Ukończyła dziennikarstwo oraz filologię włoską na Uniwersytecie Warszawskim, a także podyplomowe studia „Literatura i książka dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności” w Instytucie Literatury Polskiej UW. Związana głównie z twórczością dla dzieci. Zadebiutowała w 2013 roku książką dla dzieci „Paskudki słowiańskie”, za którą została nominowana do Nagrody Literackiej Zielona Gąska. Jest również autorką prozatorskiej książki dla dzieci „Czary na Białym” (Wrocławskie Wydawnictwo Warstwy), wyróżnionej w konkursie PTWK na Najpiękniejszą Książkę Roku 2016. Jej sztuki teatralne były publikowane w „Nowych Sztukach dla Dzieci i Młodzieży”, wielokrotnie nagradzane oraz realizowane w formach spektakli, czytań performatywnych i słuchowisk w teatrach lalkowych i dramatycznych (m. in. w Teatrze Dramatycznym im. J. Kochanowskiego w Opolu, Teatrze Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach, w Teatrze Animacji w Poznaniu, Teatrze Baj Pomorski w Toruniu). Prowadzi twórcze warsztaty dla dzieci oraz szkolenia metodyczne dla nauczycieli i bibliotekarzy.

Anna Andraka autorka tekstów, absolwentka politologii, zawodowo związana z teatrem, mediami i reklamą. Ukończyła moduł dramaturgiczny Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych w Warszawie, kurs Szkoły Pisania Sztuk Teatru Śląskiego w Katowicach, cykl warsztatów dramaturgicznych „Nasz głos” w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. Stypendystka Prezydenta Miasta Białegostoku 2018 r. Finalistka konkursu dramaturgicznego „Demokracja nie tylko dla dorosłych” organizowanego przez gdański Teatr Miniatura, w którym wyróżniono jej sztukę dla młodzieży „Wolf” (wydaną też po ukraińsku w antologii „Współczesna polska dramaturgia dla dzieci i młodzieży. Eliksir starości”). Autorka sztuk i scenariuszy do spektakli dla dzieci: „Straszka pospolita” (Grupa Coincidentia), „Podwórko zaginionych zabawek” (Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu) oraz „Dwie wyspy”, „Pięciu nieudanych”, „Trala Tralalińscy” (Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach). Jest kierownikiem promocji Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie, zaangażowana w realizację wielu przedsięwzięć z obszaru  kultury (jak np. Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! w ramach którego prowadzi też warsztaty z młodzieżą).

 

Il. Maria Dek

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 

FBAteneuem
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram