Kontakt

Noc Teatrów

Jubileuszowa 10. Noc Teatrów Metropolii odbędzie się w sobotę 9 listopada. Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum zaprasza młodzież i dorosłych na dwa wydarzenia:

● godz. 19.30 KORDIAN Juliusza Słowackiego

Opracowanie tekstu i reżyseria: Jakub Roszkowski, scenografia (nagrodzona Złotą Maską 2019): Mirek Kaczmarek, muzyka: Dominik Strycharski. Obsada: Krystyna Nowińska, Marta Popławska, Katarzyna Prudło, Aleksandra Zawalska, Marek Dindorf, Grzegorz Eckert, Dawid Kobiela, Mirosław Kotowicz.

Inscenizacja, burząc konwencje i myślowe schematy, zmusza do spojrzenia na nowo na nasze narodowe mity, do poważnej refleksji nad tym, co się wokół nas dzieje, co nas otacza, w czym sami głęboko tkwimy. Warto sprawdzić, czy odnajdziemy w tym romantycznym dramacie swój świat, swoje rozterki i zmagania?

Uwaga: bilety wyjątkowo po 15 złotych!

● godz. 21.00 JA – ROBAK, warsztaty plastyczne

Zajęcia dla młodzieży i dorosłych, inspirowane plastyką KORDIANA, podczas których każdy z uczestników będzie mógł wymyślić i zrobić własnego robaka; oczywiście w skali nieco pomniejszonej w stosunku do form użytych w spektaklu.

Prowadzenie: Katarzyna Żagiell-Kubik, Daniel Szymański.

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona; obowiązują zapisy: , tel. 32 2537779 i 32 6029256.

Organizatorem Nocy Teatrów Metropolii, a także fundatorem bezpłatnego transportu jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Informacja dotycząca utrwalania i rozpowszechniania wizerunku: https://nocteatrowmetropolii.pl/informacja-dotyczaca-utrwalania-i-rozpowszechniania-wizerunku/

Więcej na stronie: https://nocteatrowmetropolii.pl

foto: Tomasz Zakrzewski

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content