Kontakt

Bohaterowie – nabór na warsztaty dla dzieci

Rozpoczynamy rekrutację na cykliczne warsztaty dla dzieci w wieku 9-11 lat!

W ramach projektu „Bohaterowie” zapraszamy dzieci na interdyscyplinarne warsztaty, podczas których będziemy wspólnie szukać „idoli” zarówno  w najbliższym otoczeniu, jak i w świecie kultury i sztuki. Podczas spotkań będziemy poruszać temat szerokorozumianych autorytetów, czyli osób, które dla najmłodszych mogą być wzorem do naśladowania. Czy bohatera możemy spotkać w tym samym bloku lub szkole? W jaki sposób można go rozpoznać? Jak bohaterowie znoszą porażki i czy rzeczywiście są bez skazy? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć w trakcie interdyscyplinarnych zajęć łączących warsztaty integracyjne, kulturowe, muzyczne, teatralno-filmowe, plastyczne oraz fotograficzne. Wspólnie opracujemy piosenkę, stworzymy teledysk oraz przygotujemy wystawę zdjęć zwyczajnych-niezwyczajnych bohaterów, których możemy spotkać w najbliższym otoczeniu. Ze względu na specyfikę projektu w czerwcu odbędą się dwa spotkania (11.06. oraz 14.06.), a w lipcu zaprosimy dzieci na półkolonie (12-20.07.2021). Zajęcia realizujemy w ścisłym partnerstwie ze świetlicą „Słoneczna Kraina” Ewangelickiego Centrum Diakonijnego działającego przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach

 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ:

-11.06.2021, godz. 16:30-19:30 – twórczy spacer w Parku Śląskim
-14.06.2021, godz. 17:00-19:30 – warsztaty artystyczne w Teatrze Ateneum (ul. św. Jana 10)
-12-17.07.2021 oraz 19-20.07.2021, godz. 9:00-15:00 – półkolonie artystyczne w świetlicy Ewangelickiego Centrum Diakonijnego „Słoneczna Kraina” (ul. Dudy Gracza 6)

Efektem warsztatów będzie teledysk oraz wystawa fotograficzna, które zostaną zaprezentowane w Internecie. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Rodzice lub opiekunowie muszą zadeklarować udział dziecka w całym cyklu warsztatów, czyli w dniach: 11.06.2021, 14.06.2021, 12-17.07.2021 oraz 19-20.07.2021.

UWAGA! Ze względu na sytuację epidemiologiczną uczestnicy będą musieli dostosować się do wszelkich wytycznych sanitarnych. Zajęcia planujemy zrealizować w formie tradycyjnych spotkań w małych grupach, jednak w przypadku nowych ograniczeń związanych z wirusem COVID-19 dopuszczamy organizację projektu w formie online (całościowo lub częściowo). O ewentualnych zmianach formuły będziemy informować uczestników na bieżąco.

CO TRZEBA ZROBIĆ, ŻEBY WZIĄĆ UDZIAŁ W WARSZTATACH?

Warunkiem zakwalifikowania do udziału jest obecność na warsztatach rekrutacyjnych (które zostaną przeprowadzone w formie online) oraz prawidłowe wypełnienie karty zgłoszenia (udostępnimy ją uczestnikom po spotkaniu rekrutacyjnym).  Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Termin warsztatów rekrutacyjnych: 1.06.2021 (wtorek), godz. 16:30. Zajęcia zostaną zrealizowane za pomocą aplikacji ZOOM. Żeby wziąć w nich udział trzeba będzie o wskazanej godzinie otworzyć link, który zostanie wcześniej wysłany e-mailem.

 

Na warsztaty rekrutacyjne obowiązują zapisy w Dziale Organizacji Widowni: . W treści e-maila należy podać imię i nazwisko dziecka oraz telefon kontaktowy do rodzica/opiekuna.

Dodatkowe informacje: od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15:00, tel. 32 602 92 56, .

 

Uwaga – warsztaty rekrutacyjne mają na celu przybliżenie specyfiki zajęć – to nie casting. Przyjmujemy wszystkich zainteresowanych sztuką – bez względu na umiejętności artystyczne. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest chęć twórczej pracy i obecność podczas całego cyklu warsztatów.

INFORMACJE O PROWADZĄCYCH WARSZTATY:

BEATA ZAWIŚLAK: aktorka ŚTLiA Ateneum w Katowicach, współpracuje z Teatrem Gry i Ludzie. Prowadziła zajęcia teatralne w domach kultury, warsztaty teatralne, jest wykładowcą Uniwersytetu Śląskiego Dzieci w Katowicach. Współtwórczyni Małej Akademii Teatralnej – cyklu spektakli edukacyjnych skierowanych do najmłodszego widza. Współpracuje ze Stowarzyszeniem “Uskrzydlamy”, w którym prowadzi warsztaty teatralne z  młodzieżą.

BARTOSZ SOCHA: aktor ŚTLiA Ateneum w Katowicach, reżyser, performer, konstruktor lalek. Absolwent Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Współpracuje z Teatrem Gry i Ludzie i Teatrem RAWA w Katowicach oraz agencjami filmowymi Opus Film i Dynamo Film (animator lalki „Mały Głód”). Uczestnik międzynarodowych festiwali i warsztatów mistrzowskich, m.in. z Noriuko Sawą (japońska lalka buraku) i Wiktorem Antonowem (marionetka).

IGA ECKERT: absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, Wydziału Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu w specjalności rytmika oraz prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych. Na co dzień związana z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara oraz Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Prowadzi chóry (m.in. w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. S. Moniuszki w Katowicach), komponuje muzykę do spektakli, krótkometrażowych filmów animowanych, etiud studenckich czy słuchowisk radiowych.

BARBARA TRELA-SZYMA: nauczycielka plastyki i techniki, pedagog, ilustratorka, aktorka-amatorka. Organizatorka „Szatni artystycznej” w Zespole Szkół Zakonu Pijarów (Katowice), moderatorka uczniowskich przedsięwzięć teatralnych, autorka scenografii i plakatów. Prowadziła zajęcia „Świat na sznurkach i czempurytach”, „Rękodzieło dzieci”, „Papierowy teatr – kamishibai” oraz odpowiadała za oprawę plastyczną spektakli powstałych w ramach projektów „Bogucickie opowieści” i „Klub Odkrywców Teatru (KOT)” Teatru Ateneum. Absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej, pedagogiki sztuki oraz studiów podyplomowych Informatyka i technika.

 

PAWEŁ SZYMKOWIAK: realizator i reżyser dźwięku, kompozytor, absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Autor kilku teatralnych bajek dla dzieci oraz stworzonych na ich potrzeby piosenek. Prowadzi grupę filmową Gawlock Pictures. Realizuje materiały filmowe promujące działania teatrów zawodowych. W latach 2016-2020 prowadził zajęcia w grupie medialno-aktorskiej podczas „Lata w teatrze”.

ANNA NOWAK: instruktor teatralny, animator kultury, arteterapeutka. Od ponad 15 lat prowadzi zajęcia teatralne i działania animacyjne. Inicjatorka i koordynatorka ponad 35 projektów edukacyjno-społecznych. Stypendystka MKiDN w dziedzinie edukacji i animacji kultury. Specjalista ds. edukacji w ŚTLiA Ateneum. Absolwentka m.in. filologii polskiej o specjalności teatrologicznej i nauczycielskiej (UMK Toruń), Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży (AST Wrocław), Produkcji teatralnej (UŁ), Podyplomowych studiów kwalifikacyjnych w zakresie emisji głosu (UMCS), kursu Arteterapia – kultura przeciwko wykluczeniu (Centrum Łowicka).

OPIEKA PEDAGOGICZNA:

ALICJA KATARZYNA MICHALSKA: etnolog, pedagog ulicy związana z ECD Słoneczna Kraina i Dziennym Ośrodkiem Wsparcia w Katowicach, grupą nieformalną Czujczuj oraz Stowarzyszeniem Majstersztyk. Ma doświadczenie w pracy z grupami defaworyzowanymi: brała udział w działaniach społeczno-edukacyjnych z dziećmi ze środowisk wykluczonych, m.in. w Armenii, Iraku, Jordanii i Mołdawii (praca z uchodźcami i migrantami). W technice teatru cieni zrealizowała projekty „Odcienie Legendy” i „Kolory Legendy” oraz prowadziła zajęcia w ramach festiwalu Industriada i Ulicznicy.

ANNA GŁĄB: z zawodu i zamiłowania od 2011 roku nauczycielka języka polskiego i etyki. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, studiowała informację naukową i bibliotekoznawstwo oraz filologię angielską. Przez lata prowadziła muzyczny zespół dziecięcy grając na gitarze oraz była animatorem świetlicowym. Organizowała warsztaty plastyczne w przedszkolu oraz szkole.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

 

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content