Kontakt

ANIMACJE na Dzień Dziecka

Wciąż nie możemy spotkać się z naszymi Widzami w Teatrze, ale życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka składamy wszystkim jak zawsze bardzo serdeczne.

Spieszymy również ze świątecznym prezentem od Teatru i Twórców ANIMACJI – to kameralne przedstawienie w wersji online można będzie oglądać bezpłatnie przez cały tydzień: od 1 do 7 czerwca o dowolnie wybranej porze.

Klimat tajemniczej kawiarenki, intrygujące postaci, wszędobylskie oczy, ulotne, wciąż zmieniające się obrazy… Do tego muzyka, której trudno się oprzeć…

Spektakl bez słów kryje w sobie czytelne dla każdego widza, bez względu na wiek, uniwersalne mikro historyjki – czasem dynamiczne i zabawne, czasem wyciszone i refleksyjne – łączące się ze sobą poprzez stylistykę i zabawę formą.

Konwencja teatralna, oparta na animacji wykorzystującej przede wszystkim ciało aktora, pobudza wyobraźnię i inspiruje do samodzielnych twórczych poszukiwań, bawiąc przy tym znakomicie i małych, i dużych. Jest też okazją do pokazania szerokich możliwości teatru lalek, innego spojrzenia na ciało ludzkie i otaczające człowieka przedmioty.

scenariusz i reżyseria: Wiesław Czołpiński i Agnieszka Makowska

scenografia: Agnieszka Makowska

muzyka: Piotr Klimek

aktorzy: Katarzyna Kuderewska, Ewa Reymann, Piotr Janiszewski

Link do Animacji na YouTube publikujemy również na facebooku.

Warto dodać, że 6 czerwca o godz. 16.00 odbędą się rodzinne warsztaty online pn. Tajemnice przedmiotów, zainspirowane spektaklem Animacje, który trzeba oczywiście wcześniej obejrzeć. Planowane są również warsztaty dla grup szkolnych. Szczegóły w osobnym wpisie na stronie internetowej oraz na FB.

foto: Tomasz Zakrzewski

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content