Kontakt

ANITA TOMALA: Ilustracje

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum zaprasza w piątek, 13 grudnia o godz. 18.00 na wernisaż wystawy prac Anity Tomali, który odbędzie się w Galerii Ateneum przy ul. 3 Maja 25.
Urodzona w 1989 r. w Lipsku, absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni ilustracji pod kierunkiem prof. Anny Machwic-Adamkiewicz.
O swojej pracy dyplomowej („Książka z ilustracjami do wierszy Danuty Wawiłow”) napisała: „Celem (…) było stworzenie ilustracji, które poprzez wartości artystyczne w nich zawarte pobudzą wyobraźnię dziecka. Chciałam nadać rzeczom prostym magicznego cha­rakteru. Chciałam także ukazać świat przez pryzmat widzenia dziecka. Świat, w którym wszyst­ko jest możliwe.”
Młoda artystka prezentowała swoje prace w Opolu – „Schron sztuki” 2009 i „Illustrations” 2010, Nowym Jorku – „Dear Japany” 2010 i Katowicach – wystawa pokonkursowa „Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci” 2011 (dodajmy, że w samym konkursie otrzymała wyróżnienie Wydawnictwa „Literatura”); wzięła również udział w projekcie SAFFKA, Katowice 2012.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content