Kontakt

ARTUR MASTERNAK: Fragmentacja

Zapraszamy na ostatnią w tym sezonie wystawę w Galerii Ateneum, na której tym razem zobaczymy grafiki Artura Masternaka „Fragmentacja”. Otwarcie już w najbliższy piątek, 29 maja o godz. 18.00.
Artur Masternak (rocznik 1985) jest absolwentem katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom główny uzyskał w pracowni druku wklęsłego prof. Jana Szmatlocha w 2010 roku; prezentację dodatkową z malarstwa zaliczył w pracowni prof. Kazimierza Cieślika. Aktualnie jest asystentem w pracowni druku wklęsłego prof. Tadeusza Jackowskiego w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.
Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010), laureat Nagrody BPSC (Biura Projektowania Systemów Cyfrowych) w konkursie na Najlepszy Dyplom ASP w Katowicach (2010), Nagrody Stowarzyszenia Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART na III Międzynarodowym Biennale Grafiki Cyfrowej w Gdyni (2012), otrzymał też Wyróżnienie Honorowe w konkursie na Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2010).
Swoje prace prezentował między innymi na 15. Międzynarodowym Triennale „Małe Formy Grafiki” w Łodzi (2014), 17. Międzynarodowym Biennale Grafiki w Warnie (2013), Międzynarodowym Triennale Grafiki w Krakowie (Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, 2012), na wystawach „Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej” w Krakowie (2012), „Lettra – Kraków 2012 : znak i litera” w Bibliotece Jagiellońskiej, „Grafika i edukacja. Polskie uczelnie artystyczne” (w ramach Międzynarodowego Triennale Grafiki) w Pałacu Sztuki Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie (2012), podczas 8. Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach (2012), III Międzynarodowego Biennale Grafiki Cyfrowej w Gdyni (2012), Guanlan International Print Biennal w Shenzhen w Chinach (2009) czy w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej w Brukseli (2012 – 2013)

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content