Kontakt

Bohaterowie (Edukacja kulturalna 2021)

Dzięki inicjatywie zrealizowaliśmy różne rodzaje warsztatów: integracyjne, fotograficzne, plastyczne, muzyczne i aktorskie. Na zajęciach zastanawialiśmy się nad tym, kim jest dla nas bohater, czyli wzór do naśladowania; po czym możemy go rozpoznać, czy mieszka w pobliżu, czy posiada wady i w jaki sposób radzi sobie z trudnościami.
Najpierw w formie online odbyły się warsztaty rekrutacyjne, które miały ujawnić specyfikę zajęć. Potem dzieci wybrały się do Teatru „Ateneum” na pierwsze twórcze warsztaty. Następnie wraz z Ewangelickim Centrum Diakonijnym „Słoneczna Kraina” i Fundacją „Jesteśmy dla Was”  zorganizowaliśmy półkolonie artystyczne, w ramach których uczestnicy zajęć m.in. przyprowadzili swoich superbohaterów i wykonali barwne tło do profesjonalnej sesji zdjęciowej. Rozstrzygnęliśmy również konkurs fotograficzny na najbardziej oryginalne zdjęcie z rzeźbami z Parku Śląskiego. Nie brakowało też czasu na aktywność sportową i odpoczynek w postaci pikniku.
Efektem naszych artystycznych poszukiwań jest teledysk i wystawa online:

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

foto: Paweł Szymkowiak

Trailer

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content