Kontakt

Czego uczą nas koordynatorki dostępności kultury?

„Czego uczą nas koordynatorzy_rki dostępności kultury?” to okazja do poznania efektów projektu badawczego i skonfrontowania jego wyników z doświadczeniem środowisk: podmiotów publicznych i publiczności. To wzmocnienie głosów osób, które zajmują się dostępnością sektora publicznego i pretekst do wspólnych marzeń o przyszłości.

Zapraszamy we wtorek 28 listopada 2023 roku o godzinie 13:30 do Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” (ul. św. Jana 10)

Spotkanie składać się będzie z dwóch części:

1) prezentacji projektu „Szczerze o koordynatorach dostępności”, gdzie omówione zostaną wyniki badań i rozmów prowadzonych z koordynatoram_rkami dostępności w instytucjach kultury.

2) krótkiej debaty pod hasłem „Jak jest?”, w której wezmą udział:

– Karolina Kowal, koordynatorka dostępności w Teatrze Ateneum

– Anna Dąbrowa, koordynatorka dostępności w Muzeum Śląskim.

– Rafał Lis, prowadzący projekt.

Spotkanie będzie tłumaczona na PJM.

Wstęp bezpłatny, ale obowiązują zapisy przez formularz:
https://docs.google.com/forms/d/1_NkqJuklm7ZltpXh04s-FHV97S2FNAs-O7ncq9euCWs/edit

DODATKOWE INFORMACJE: 
Rafał Lis: 

UCZESTNICY DEBATY:

Anna Dąbrowa: koordynatorka dostępności, tłumaczka, audiodeskryptorka. Od kilku lat wdraża w Muzeum Śląskim szeroko rozumianą dostępność. Poszukuje optymalnych rozwiązań, ale testuje także te idealne. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu udostępniania kultury i sztuki.  Fanka współpracy i popełniania błędów.

Karolina Kowal: animatorka kultury, edukatorka teatralna, koordynatorka dostępności w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora. Energię życiową czerpie z pracy z dziećmi i młodzieżą.

Rafał Lis: historyk sztuki, trener i społecznik z sercem po pozarządowej stronie. Wspiera procesy związane z dostępnością w instytucjach i organizacjach. Jest koordynatorem dostępności w Dzielnicowy Dom Kultury WĘGLIN i członkiem Fundacji Impact. Nie boi się mówić: „Nie wiem”, zwykle potem dodaje: „Ale się dowiem!”.

 

Spotkanie jest częścią projektu finansowanego ze Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które otrzymał Rafał Lis.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content