Kontakt

Czwórka z papieru i sznurka

Z ostatniej w tym sezonie realizacji Teatru Ateneum najbardziej ucieszy się najmłodsza publiczność, bo Czwórka z papieru i sznurka Erharda Schmieda w tłumaczeniu Lili Mrowińskiej-Lissewskiej to spektakl adresowany do dzieci od 3 lat.

Rozgrywa się w przestrzeni bardzo bliskiej małym widzom, a mianowicie w przedszkolu. Bohaterami są postaci z dziecięcych nieporadnych rysunków, które ożywają po godzinach: bawią się, przekomarzają, straszą, mają szalone marzenia, ale również lęki, a przede wszystkim wielką potrzebę bliskości i przyjaźni.

Reżyseruje Roksana Miner, scenografię zaprojektowała Klara Ebert, muzykę skomponował Maciej Cempura, nad reżyserią światła pracuje Prot Jarnuszkiewicz, a nad przygotowaniem wokalnym Dorota Dakszewicz.

Na scenie wystąpi szóstka aktorów: Urszula Gołdowska (Księżniczka Anna-Joanna-Marianna-Katarzyna-Jadwiga-Diana-Takasiaka), Krystyna Nowińska (Fanti), Aleksandra Zawalska (Grrr), Bartosz Socha (Gryzmołek) oraz Ewa Reymann i Beata Zawiślak (Panie sprzątające).

Premiera 13 marca 2023.

Patroni medialni premiery:

  

foto: Tomasz Zakrzewski

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content