Kontakt

Dotknij Teatru 2019

Wczoraj rozpoczęła się jubileuszowa, dziesiąta edycja ogólnopolskiej akcji pn. Dotknij Teatru (27 marca – 7 kwietnia). Ateneum jak co roku włączyło się w ten atrakcyjny projekt, proponując nie tylko przedstawienia, ale również wystawę malarstwa i spacer edukacyjny. Szczegóły w zakładce repertuar.

Dzień Teatru domaga się wspólnoty. Jest idealnym pretekstem do jednoczenia sił twórczych, manifestowania różnorodności praktyk twórczych oraz znoszenia granic w przestrzeni i środowisku teatru. Projekt Dotknij Teatru wykorzystuje potencjał święta i kreuje warunki do przeżywania teatru według zasady: POZNAJ – DOŚWIADCZAJ – ZROZUM – POKOCHAJ. Oferuje widzom wielość wydarzeń: spektakle, warsztaty, czytania dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty. W efekcie promuje i popularyzuje sztukę teatru. Czyni ją dostępną i obecną, często w nietypowych przestrzeniach. Pozwala widzom odkrywać scenę „od kuchni” oraz tworzyć. Stawia pytania, prowokuje, zmusza do refleksji. A nade wszystko inicjuje spotkania ludzi teatru. – czytamy na stronie www.dotknijteatru.pl. Tam znaleźć można również harmonogram wydarzeń całej akcji.

 

Trailer

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content