Kontakt

Dzień Kobiet spędzimy z KRAWCOWĄ.

Przez lata nauczyłem się, co w sukience jest najważniejsze: kobieta, która ją zakłada – powiedział kiedyś Yves Saint-Laurent.

Krawcowa – gościnne przedstawienie katowickiego Teatru Gry i Ludzie – to nieco nostalgiczna, ale i zabawna opowieść o kobietach i sukienkach, o marzeniach i sekretach… O życiu. Co można powiedzieć o sukience? Co może sukienka powiedzieć o kobiecie? Czy są wyjątkowe sukienki, tak jak kobiety mogą być wyjątkowe?

Historia pewnego zakładu krawieckiego oparta na autentycznych wydarzeniach to doskonały punkt wyjścia do rozważań o naturze, niezwykłej sile i kreatywności kobiet w czasach przemian społecznych. Krawcowa musiała wyróżniać się niezwykłą siłą ducha, lotnym umysłem, otwartością na to co nowe i jednocześnie zrozumieniem potrzeb klienteli, która z jednej strony potrzebowała ubioru na powtarzalne okazje i tradycyjne uroczystości, z drugiej natomiast pragnęła wyróżniać się w tłumie, zaznaczyć własną osobowość i indywidualność. Krawcowa była nie tylko rzemieślnikiem i kreatorem kolejnych ubiorów, ale także powierniczką tajemnic swoich klientek.

Niespodzianką z okazji Dnia Kobiet będzie możliwość wylosowania vouchera na sesję zdjęciową w profesjonalnym studiu fotograficznym. Voucher został zasponsorowany przez Karmin Studio i Dominika Madej MakeUp Artist (więcej w zakładce Spektakle / Krawcowa).

Piątek 8 marca, godz. 18.00. Ilość miejsc ograniczona; obowiązują bezpłatne wejściówki.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content