Kontakt

Dzień Teatru Publicznego

#CZEKAMY na Was w Ateneum!

Dzień Teatru Publicznego będziemy w tym roku obchodzić zupełnie inaczej, niż w latach ubiegłych. Nie zobaczymy kolejek przed kasami po bilet do teatru za grosze i co najważniejsze, nie spotkamy się z Publicznością – fotele pozostaną puste… Proponujemy natomiast działania online, które w dniach od 16 do 23 maja odbywać się będą pod hasłem #CZEKAMY .

Zaplanowaliśmy trzy wydarzenia. Będą to:

OŚWIADCZYNY Antoniego Czechowa w przekładzie Artura Sandauera i reżyserii Pawła Szumca – czytanie performatywne w wykonaniu Beaty Zawiślak, Marka Dindorfa i Grzegorza Eckerta.
Jednoaktówka nazwana przez autora żartem scenicznym, to napisana znakomitym językiem, niezwykle zabawna humoreska obyczajowa, a zawarta w niej satyra na ludzkie wady wciąż zadziwia aktualnością. Przedstawienie adresowane jest do młodzieży i widzów dorosłych.
Emisja od 16 do 23 maja o dowolnie wybranej porze.

WIERSZE Katarzyny Prudło.
W cyklu nagranym przez aktorów naszego Teatru w ramach akcji
#zostańwdomu posłuchamy tekstów aktorki, a równocześnie autorki ciekawych dramaturgicznie, cieszących się sporym powodzeniem wierszy dla dzieci.
Emisja od 16 do 23 maja (premiery poszczególnych nagrań codziennie o godz. 10.00).

RODZINNE WARSZTATY ON-LINE.
– 16 maja, godz. 16.00-16.40
Jeden przedmiot – tysiąc pomysłów!
23.05.2020, godz. 17.00-17.40
Warsztaty lalkarskie.
Prowadzenie: Anna Nowak, s
zczegóły: https://ateneumteatr.pl/rodzinne-warsztaty-on-line/

Mamy wielką nadzieję, że Dzień Teatru Publicznego 2020, przypadający 16 maja oraz cały następujący po nim tydzień spędzimy RAZEM!

Powtórzmy za Instytutem Teatralnym: Chcemy, abyście Państwo zobaczyli, że jesteśmy, ciągle działamy, ale przede wszystkim, że #CZEKAMY – na Widzów i na to, że będzie lepiej.

   

foto: grafika - Michał Cygan (Wiersze), Weronika Chmielewska DTP).

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content