Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

V Katowicka Noc Galerii – autorskie spotkanie z Andrzejem Dworakowskim

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum  zaprasza na autorskie spotkanie ze znakomitym artystą  Andrzejem Dworakowskim.

Wstęp bezpłatny.

Andrzej Dworakowski urodził się w 1954 w Lidzbarku Warmińskim. Dyplom uzyskał na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 1980 w pracowni prof. Andrzeja Rudzińskiego, aneks z malarstwa w pracowni prof. Teresy Pągowskiej. Od 1987 związany z Politechniką Białostocką, obecnie jest profesorem w Katedrze Sztuki na Wydziale Architektury tej uczelni.

Zajmuje się grafiką warsztatową, rysunkiem, malarstwem, scenografią oraz wystawiennictwem. Uczestniczył w kilkudziesięciu ekspozycjach krajowych i międzynarodowych (m.in. w Holandii, Jugosławii, Niemczech, Turcji, Wielkiej Brytanii); jego rysunki i grafiki można było podziwiać na wystawach polskiej sztuki w Niemczech, Włoszech, na Węgrzech. Od 1980 miał ponad 40 prezentacji indywidualnych, między innymi w Galerii Sztuki Uniwersytetu Albany (stan Nowy Jork, USA 1984), Sielskiej Gallery w Strasburgu (Francja 1998), Galerii Związku Plastyków w Grodnie (Białoruś 1991), w jeleniogórskim BWA (1991), w galeriach Chłodna 20 w Suwałkach (1992), EL w Elblągu (1999),  Forum Fabricum (Łódź 2002), stołecznej Galerii ZPAP Lufcik (2003), wielokrotnie w białostockim Arsenale (od 1981). Uczestniczył w wystawach poplenerowych, środowiskowych i tematycznych.

Jego prace znajdują się w zbiorach m. in.: Galerii Arsenał w Białymstoku, warszawskiej Zachęty, Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Jest autorem kilkudziesięciu scenografii dla teatrów lalek w Białymstoku, Kielcach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu czy Warszawie.

Laureat licznych nagród i wyróżnień.

Szczegóły

Data i godzina:
27.09.2019 | 19:00
Czas trwania:

Bilety

Pozostało: 0

Miejsce

Galeria Ateneum
ul. 3 Maja 25
40-097 Katowice,
+ Google Map
Telefon:
322032826
Strona internetowa:
www.ateneumteatr.pl

Zakup biletów online na to wydarzenie, jest niemożliwy.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 

FBAteneuem
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram