Kontakt

FERIE Z ATENEUM

Zapraszamy dzieci do udziału w bezpłatnych kreatywnych warsztatach online! W trakcie spotkań będziemy inspirować się wybranymi odcinkami słuchowiska pt. Oskar i rzeczy i twórczo poznawać tajemnice otaczających nas przedmiotów. Co się dzieje ze sprzętami codziennego użytku, kiedy tracimy je z zasięgu wzroku? Jaka jest historia okularów, szalika czy potłuczonego talerza? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas interdyscyplinarnych zajęć łączących sztukę aktorską, zabawy plastyczne i tworzenie opowieści. W czasie warsztatów będziemy ożywiać przedmioty i opowiadać ich historie używając teatralnych środków wyrazu. Spotkania zostaną zrealizowane za pomocą programu ZOOM. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

FERIE Z OSKAREM (warsztaty dla uczestników indywidualnych)
Cykliczne warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat to przede wszystkim sposób na to, jak kreatywnie spędzić pięć dni podglądając i ożywiając sprzęty codziennego użytku. To oferta skierowana do dzieci, które nie mają możliwości wyjazdu i chciałyby wypełnić twórczo czas. Codziennie o godz. 9:00 będziemy się spotykać online z grupą dzieci i zachęcać je do tworzenia teatru i realizacji artystycznych eksperymentów z wykorzystaniem zwykłych przedmiotów. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Rodzice lub opiekunowie muszą zadeklarować uczestnictwo dziecka w całym cyklu, czyli w dniach 11-15.01.2021.

Liczba uczestników: 15 osób (wyłącznie zgłoszenia indywidualne)
Terminy: 11.01., 12.01., 13.01., 14.01., 15.01. godz. 9:00-11:00.
Prowadzenie:
Anna Nowak – instruktor teatralny, animator kultury, arteterapeuta, specjalista ds. edukacji w ŚTLiA Ateneum.
Magdalena Lupa – praktykantka (NCK Praktykuj w kulturze) oraz studentka Animacji społeczno-kulturalnej z edukacją kulturalną (Uniwersytet Śląski)

ZAPISY za pomocą formularza online: https://docs.google.com/forms/d/1sE9aMyp8KAC8udSwzzcHYiaFYxVnfg6N7XTyooC5RFo/edit

 

TAJEMNICE PRZEDMIOTÓW (warsztaty dla grup zorganizowanych)

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na bezpłatne warsztaty artystyczne online. Punktem wyjścia  twórczych poszukiwań będą przedmioty codziennego użytku i ich niezwykłe tajemnice. Podczas  zajęć będziemy ożywiać przedmioty i opowiadać ich historie używając teatralnych środków wyrazu.
Liczba uczestników: 10-25 osób (wyłącznie zgłoszenia grupowe)
Terminy: 11.01., 12.01., 13.01., 15.01., godz. 11:30-12:30.
Prowadzenie:
Anna Nowak – instruktor teatralny, animator kultury, arteterapeuta, specjalista ds. edukacji w ŚTLiA Ateneum.
Magdalena Lupa – praktykantka (NCK Praktykuj w kulturze) oraz studentka Animacji społeczno-kulturalnej z edukacją kulturalną (Uniwersytet Śląski)
ZAPISY za pomocą e-maila: . Warsztaty są adresowane wyłącznie do grup zorganizowanych. Liczba miejsc ograniczona.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content