Kontakt

Ferie w Ateneum

W naszym województwie zimowe wakacje zaplanowano na przełomie stycznia i lutego.  Dla tych, którzy spędzą ten czas w mieście mamy w repertuarze trzy tytuły. Serdecznie zapraszamy zarówno grupy, jak i widzów indywidualnych.

Na początek – od 27 do 30 stycznia – sztuka Maliny Prześlugi Ile żab waży księżyc w reżyserii Przemysława Jaszczaka.

Bohaterami tej kameralnej baśniowej przypowieści są Król samochwała oraz samotny Chłopiec, wyraźnie pragnący bliskości. Zderzenie ich odmiennych światów staje się okazją do przemiany postaci, przy czym przechodzi ją przede wszystkim Król. Odkrywając głęboko schowaną wrażliwość  i potrzebę przyjaźni, otwiera się na małego człowieka, który niesie ze sobą wolność, fantazję i ciekawość świata.

Od 1 do 6 lutego polecamy Czwórkę z papieru i sznurka Erharda Schmieda w reżyserii Roksany Miner.

W pustym przedszkolu ożywają dziecięce obrazki. Księżniczka Takasiaka wychodzi nie tylko z ram, ale również za mąż, groźny Grrr zaprzyjaźnia się z niedorysowaną Fanti, a w kulminacyjnym momencie do akcji wkracza zmyślny mały Gryzmołek. Spektakl o nawiązujących się między postaciami relacjach pełen jest emocji, a zabawne zdarzenia zaskakują i nie pozwalają nudzić się ani najmłodszym, ani nieco starszym widzom.

Ostatnie dni ferii – od 8 do 11 lutego – znajdą się pod znakiem Królowej Śniegu w reżyserii Karoliny Maciejaszek.

Klasyczna baśń Hansa Christiana Andersena o Gerdzie i Kaju wciąż uwodzi kolejne pokolenia. Wędrówka bohaterki, pełna przeszkód i trudnych wyborów, jest w istocie przekraczaniem własnych granic, poszukiwaniem tożsamości, podróżą w głąb siebie. To szczególne doświadczenie, bo dokonujące się przede wszystkim w świecie kobiet, których siłę sprawczą podkreśla cała koncepcja przedstawienia. To one – wiedźmy – są animatorkami baśniowej i scenicznej rzeczywistości, to one prowadzą Gerdę przez życie, wcielając się we wszystkie przywoływane role.

Więcej o inscenizacjach można znaleźć w zakładce Spektakle.

foto: Tomasz Zakrzewski

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content