Kontakt

Festiwal – działania edukacyjne

Podczas 14 Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek Katowice Dzieciom pojawią się również akcenty edukacyjne. Zaplanowano dwa warsztaty rodzinne oraz teatralno-plastyczne inspirowane wybranymi spektaklami. Ponadto poza jury profesjonalnym, obradować będzie jury dziecięce, które po obejrzeniu spektakli konkursowych ogłosi własny werdykt i przyzna nagrodę – niespodziankę. Na dziedzińcu Teatru Ateneum pojawi się natomiast PTASZARNIA – instalacja artystyczna Mony Tusz, która przygotowała ją wspólnie z dziećmi – uczestnikami wakacyjnych warsztatów. 

WARSZTATY

29 września, godz. 12.45-14.00 – Pałac Młodzieży 

Supermoce  – warsztaty teatralno-plastyczne dla dzieci zainspirowane spektaklem Tata

Jaką wartość mają chwile spędzone z bliskimi? Co wnoszą do naszego życia osoby, z którymi lubimy spędzać czas? Na te pytania poszukamy odpowiedzi podczas warsztatów o charakterze arteterapeutycznym. Inspirując się spektaklem dzieci będą improwizować na temat ważnych osób w ich życiu.
Prowadzenie: Anna Nowak – specjalistka do spraw edukacji w Teatrze Ateneum, arteterapeutka, animatorka kultury.
Obowiązują zapisy w Dziale Organizacji Widowni, tel. 32 253 79 26.

 

1 października, godz. 17.15-18.30 – Pałac Młodzieży

Podróż do dżungli – warsztaty rodzinne zainspirowane spektaklem Księga dżungli

Do jakiego zwierzęcia jesteś podobny? Co łączy ludzi ze zwierzętami? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas rodzinnych zabaw ruchowych i muzycznych. Wspólnie wybierzemy się w głąb własnej natury i stworzymy dziką krainę, w której będziemy za pomocą rąk, nóg, przedmiotów codziennego użytku i nieskrępowanej wyobraźni odgrywać dowolne role.
Prowadzenie: Anna Nowak – specjalistka do spraw edukacji w Teatrze Ateneum, arteterapeutka, animatorka kultury.
Obowiązują zapisy: .

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content