Kontakt

INNY Jarosława Murawskiego. Prapremiera

Przed nami ostatnia próba generalna i już jutro – 16 marca – repertuar naszego Teatru wzbogaci się o nowy tytuł – sztukę Jarosława Murawskiego Inny w reżyserii Tomasza Maśląkowskiego, ze scenografią Michała Dracza i muzyką Grzegorza Mazonia.

W roli chłopca (autor określił go słowem JA), który nagle zauważa, że wszyscy wokół niego są tacy sami, a dokładnie są po prostu nim, występuje Michał Skiba, alter ego bohatera, czyli INNEGO gra  Bartosz Socha, a pozostałe postaci: Urszula Gołdowska, Katarzyna Prudło, Beata Zawiślak i Piotr Janiszewski.

Absurdalna sytuacja, w jakiej znalazł się chłopiec – zdawałoby się bardzo zabawna – zaczyna mu ciążyć coraz bardziej, prowokując do refleksji nad poszukiwaniem tożsamości, potrzebą i odwagą wyrażania własnego zdania, bycia innym, a przede wszystkim sobą. Przesłanie adresowanego do dzieci w wieku 6+ przedstawienia zwraca uwagę, że każdy człowiek jest osobnym bytem, że różnimy się mniej lub bardziej i niezwykle ważne, abyśmy byli otwarci, życzliwi, ciekawi siebie nawzajem i świata wokół nas.

Jarosław Murawski napisał Innego na zamówienie Teatru Lalek w Bratysławie, gdzie w 2020 roku odbyła się prapremiera. Realizacja katowickiego Ateneum będzie prapremierą polską.

Patroni medialni premiery:

  

Spektakl bierze udział w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

 

foto: Tomasz Zakrzewski (zdjęcia z próby)

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content