Kontakt

JUSTYNA STEFAŃCZYK: Inne światy. Wystawa ilustracji dla dzieci

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum zaprasza na wystawę ilustracji dla dzieci Justyny Stefańczyk Inne światy. Wernisaż odbędzie się w piątek 21 lipca 2023 o godz.18.00 w Galerii Ateneum przy ul. 3 Maja 25, a ekspozycja potrwa do 22 sierpnia.

Absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, Wydziału Grafiki w Katowicach, stypendystka programu Erasmus w Utrecht School of the Arts w Holandii na kierunku ilustracja, dyplom z wyróżnieniem z projektowania graficznego uzyskała w 2000 roku. Wiele lat pracowała jako nauczycielka w średnich i wyższych szkołach artystycznych. W 2018 obroniła doktorat w dyscyplinie sztuki piękne w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 2017 jest związana z kierunkiem Projektowania Gier i Przestrzeni Wirtualnej w Cieszynie, gdzie obecnie pełni funkcję dyrektora kierunku.

Zajmuje się tworzeniem autorskich książek obrazkowych dla dzieci. Jej prace utrzymane są w lekkim tonie, z dużą dawką humoru, nie stronią jednak od tematów trudnych związanych m.in. z ekologią czy wolnością. W 2018 Justyna Stefańczyk założyła wydawnictwo Dzika Małpa, które propaguje ideę książek obrazkowych. Aktualnie pracuje nad interaktywnymi wersjami picturebooków w formie aplikacji. Interesuje się również ilustrowaniem poezji oraz książek naukowych. Stworzyła serie wydawnicze dla Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz dla Wydawnictwa Pasaże. Ponadto zajmuje się plakatem, typografią, animacją i grafiką artystyczną, w szczególności linorytem barwnym.

Bierze udział w licznych wystawach krajowych i zagranicznych. Zdobyła Srebrny Medal na I Ecuador Poster Bienal (2016) oraz znalazła się w TOP 10 BOOK DESIGN AWARD, COW International Design Festival w Ukrainie (2016, 2018, 2021).

W wydawnictwie Dzika Małpa opublikowała książki: Co robią zwierzaki?, Buldog Odo, Eco song, Mały Robaczek i Wolniaczek, Mały Robaczek i Chaosik, Zasada zachowania energii.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content