Katarzyna Prudło: Wiersze

Odcinek 8.

To już ostatni wiersz w cyklu emitowanym z okazji Dnia Teatru Publicznego – Wielka chmura (z tomiku pod tym samym tytułem) w zaskakującej interpretacji Bartosza Sochy. Nagranie dostępne od soboty 23 maja od godz. 10.00.

Odcinek 7.

Wiersz pt. Jak się ze mną nie pobawisz nagrała (z apetytemBeata Zawiślak.  Link do emisji aktywny od piątku 22 maja od godz. 10.00.

Odcinek 6.

Trzy króliczki z tomiku Sekrety małej poduszki czyta dla najmłodszych Katarzyna Kuderewska. Emisja od czwartku 21 maja od godz. 10.00.

Odcinek 5.

Poszedłbym przed siebie sam, ale co mnie czeka? – zastanawia się bohater wiersza pt. Takie coś. Interpretacja i animacja: Ewa Reymann. W nagraniu wykorzystano lalkę zaprojektowaną przez Daniela Szymańskiego, wykonaną przez Katarzynę Żagiell-Kubik. Początek emisji w środę, 20 maja o godz. 10.00.

Odcinek 4.

Krystynie Nowińskiej, której słuchamy w wierszu Malutki sen, towarzyszy z wdziękiem kot Maniek. Muzykę skomponowała specjalnie do tego tekstu Dorota Dakszewicz. Link aktywny od wtorku, 19 maja od godz. 10.00.

Odcinek 3.

Pewnej nocy o północy… Tak tajemniczo zaczynają się Duszki, które nagrała dla małych widzów Aleksandra Zawalska. Emisja od poniedziałku, 18 maja od godz. 10.00

Odcinek 2.

Historyjkę o małym statku i jego kapitanie, czyli wiersz Po dalekim oceanie zrealizował, opracował muzycznie i interpretuje Piotr Janiszewski. Początek emisji w niedzielę, 17 maja o godz. 10.00.

W cyklu zrealizowanym przez aktorów Ateneum w ramach akcji #zostańwdomu i #czekamy (Dzień Teatru Publicznego) słuchamy tekstów aktorki naszego Teatru, a równocześnie autorki ciekawych dramaturgicznie, cieszących się sporym powodzeniem wierszy dla dzieci. 

Jako poetka Katarzyna Prudło zadebiutowała w 2011 roku, ma w swoim dorobku sześć wydanych tomików (jeden ukazał się z audiobookiem). Polecamy je serdecznie, zapraszając tymczasem do zapoznania się z tą urokliwą poezją w sieci. Wiersze z książeczek Wielka chmura, brat i ja oraz Sekrety małej poduszki czytają:

Katarzyna Prudło 
Piotr Janiszewski
Aleksandra Zawalska
Krystyna Nowińska
Ewa Reymann
Katarzyna Kuderewska
Beata Zawiślak
Bartosz Socha 
Emisja w ramach DNIA TEATRU PUBLICZNEGO: od 16 do 23 maja.
Premiery poszczególnych nagrań codziennie o godz. 10.00 – linki można znaleźć również na Facebooku i YouTube Teatru. Cały cykl pozostanie dostępny bez ograniczeń na naszym kanale.

W pierwszym odcinku posłuchajmy tekstu Gdyby marzenie szło po ulicy w interpretacji Autorki.

foto: Grafika: Michał Cygan

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 

FBAteneuem
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram