Kontakt

Konkurs „Sekretne życie przedmiotów”

Zachęcamy do udziału w konkursie na zdjęcie lub film!
Na zgłoszenia czekamy do 12 października 2020. Szczegóły poniżej.

SEKRETNE ŻYCIE PRZEDMIOTÓW
REGULAMIN KONKURSU NA ZDJĘCIE LUB FILM

1. W związku z realizacją słuchowiska w odcinkach pt. Oskar i rzeczy, którego ważnymi bohaterami są przedmioty codziennego użytku, ogłaszamy konkurs. Co trzeba zrobić, żeby wziąć w nim udział? Trzeba zapoznać się z odcinkami słuchowiska pt. Oskar i rzeczy (dostępnym na kanale youtube.pl Teatru Ateneum: https://www.youtube.com/channel/UC7tGHfLi-PRyoZJYyfSh1uQ), a następnie wyobrazić sobie, że otaczające nas przedmioty ożyły i prowadzą własne życie. Uczestnicy konkursu muszą stworzyć inscenizowane zdjęcie lub krótki film, w którym zobrazują „sekretne życie przedmiotów”, czyli pokażą „co robią przedmioty, gdy na nie nie patrzymy”. Do przedmiotów można doklejać oczy lub inne elementy oraz w dowolny sposób je komponować w kadrze fotografii lub filmu. Tematem nadesłanych prac są sytuacje z życia przedmiotów codziennego użytku, które zostaną utrwalone w formie fotografii lub filmu. Bohaterami prac mogą być zarówno przedmioty, o których mowa w słuchowisku pt. Oskar i rzeczy, jak i inne sprzęty codziennego użytku, które zainspirują uczestników konkursu.

2. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci, młodzież i dorośli. Fotografie i filmy nadesłane na konkurs mogą być tworzone wspólnie z innymi osobami, których nazwiska oraz wiek powinny zostać wymienione w karcie zgłoszenia (mile widziane tworzenie filmów i zdjęć w gronie rodziny). Jedna grupa tworząca pracę konkursową nie powinna być większa niż 5 osób. Jeden autor (grupa) może wysłać maksymalnie jedną pracę w jednej kategorii

3.  Prace będą oceniane w dwóch kategoriach: fotografia i film

4. Prace nadesłane na konkurs powinny zostać wykonane w jednej z następujących technik:
a) Fotografia kreacyjna (czyli taka, która nie służy dokumentacji rzeczywistości, a pozwala w dowolny sposób aranżować świat przedstawiony)
– każdy uczestnik (grupa uczestników) może wysłać maksymalnie jedną fotografię wykonaną przy użyciu telefonu komórkowego lub aparatu fotograficznego, o jakości pozwalającej na publikację w Internecie (np. w mediach społecznościowych), czyli o jakości nie mniejszej niż full HD, format jpg.

b) Film
– każdy uczestnik (grupa uczestników) może wysłać jeden film o długości nie przekraczającej 1minuty i 30 sekund zarejestrowany za pomocą telefonu komórkowego lub kamery. Jakość filmu powinna umożliwiać prezentację nagrania w Internecie (minimalna jakość HD ready 1280×720, wskazana FULL HD 1920×1080), format: mpg, mpeg, avi, mp4.

5. Prace będą oceniane pod kątem twórczego i subiektywnego podejścia do tematu oraz kreatywności twórców. W każdej kategorii wiekowej wyłonimy laureatów, którzy otrzymają nagrody niespodzianki. Nagrodzone oraz wyróżnione prace zostaną zaprezentowane w mediach społecznościowych Teatru Ateneum (Facebook i Instagram).

6. Prace należy wysłać na adres: do dnia 12 października 2020 do godz. 16.00 w tytule e-maila wpisując „konkurs”. Prosimy wysyłać w jednym e-mailu zarówno pracę konkursową, jak i kartę zgłoszenia. Karta zgłoszenia powinna być podpisana odręcznie przez rodzica (opiekuna prawnego) i zeskanowana lub sfotografowana. W przypadku braku możliwości zeskanowania (sfotografowania) podpisanej karty zgłoszenia dopuszczamy wypełnienie karty w formie elektronicznej za pomocą formularza dostępnego na stronie: https://docs.google.com/forms/d/1LwIXzisEjQ9wT5DBwjV6zm8SA4xHVNMcOU8az5zQpF8/edit

7. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie Teatru (www.ateneumteatr.pl) oraz na Facebooku (https://www.facebook.com/ateneumkatowice/) nie później niż do dnia 22.10.2020

8. Uczestnictwo dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody ich opiekuna lub autorów prac na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych do organizacji konkursu i ogłoszenia wyników, a także na wykorzystanie prac do działań promocyjnych Teatru (publikacji zdjęć i filmów na profilu Facebooka oraz Instagrama Teatru Ateneum)

9. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu. W razie pytań prosimy o kontakt – Joanna Krzemień, Dział Organizacji Widowni, tel. 32 602 92 56.

10. Konkurs stanowi element projektu RZECZYwistości. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

DO POBRANIA:

karta zgłoszenia

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content