Kontakt

Konsultacje on-line dla nauczycieli i pedagogów

Zapraszamy nauczycieli i pedagogów na bezpłatne konsultacje z zakresu edukacji teatralnej, które odbywać się będą raz w tygodniu – w środy w godz. 14:00-15:00. Terminy konsultacji: 13.05.2020, 20.05.2020, 27.05.2020, 3.06.2020.

Podczas konsultacji można:
– skonsultować pomysły na realizacje działań edukacyjnych on-line oraz po zakończeniu pandemii;
– poznać techniki pracy i inspiracje, które można wykorzystać podczas zajęć lekcyjnych lub prowadząc grupę teatralną;
– dowiedzieć się, w jaki sposób wykorzystywać narzędzia teatralne do integracji grupy;
– omówić pomysły na działania teatralne realizowane w klasie lub grupie teatralnej;
– porozmawiać o innych problemach związanych z podejmowaniem form edukacji teatralnej.

ORGANIZACJA
Przed konsultacjami prosimy o napisanie do nas wiadomości na e-maila: . Prowadząca konsultację skontaktuje się z zainteresowanymi osobami i ustali dogodny sposób komunikacji z opcją video. Jeżeli nie odpowiadają Państwu godziny konsultacji – prosimy o tym napisać w wiadomości (e-mail: ). Na pewno skontaktujemy się z zainteresowanymi osobami i ustalimy dogodny termin rozmowy.

Konsultacje prowadzi Anna Nowak:  instruktor teatralny, animator kultury, arteterapeutka. Od ponad 13 lat prowadzi zajęcia teatralne i działania animacyjne. Przez ponad 8 lat prowadziła stałe grupy teatralne.  Inicjatorka i koordynatorka ponad 30 projektów edukacyjno-społecznych adresowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych (m.in. „Lato w teatrze”, „Superbohaterowie”, „Twarze i Maski”). Stypendystka MKiDN w dziedzinie edukacji i animacji kultury. Zaangażowana w pracę na rzecz grup zagrożonych marginalizacją. Specjalista ds. edukacji w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora „Ateneum”. Absolwentka m.in. filologii polskiej o specjalności teatrologicznej i nauczycielskiej (UMK Toruń), Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży (AST Wrocław), Podyplomowych studiów emisji głosu (UMCS Lublin), kursu „Arteterapia – kultura przeciwko wykluczeniu” (Centrum Łowicka). Uczestniczka podyplomowego kursu „Arteterapia” realizowanego przez Polski Instytut Ericksonowski w Łodzi.

Konsultacje stanowią element projektu „EduAkcja- kontynuacja”, w ramach którego jesienią 2020 zrealizujemy cykl działań edukacyjnych dla nauczycieli i pedagogów. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content