Kontakt

KORDIAN na Festiwalu w Lublinie

Inscenizację KORDIANA Juliusza Słowackiego w reżyserii Jakuba Roszkowskiego, ze scenografią Mirka Kaczmarka i muzyką Dominika Strycharskiego obejrzą widzowie i jurorzy IV Festiwalu Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie w Lublinie.

Spektakl pokazany zostanie dwukrotnie – 10 stycznia o godz. 10.00 i 13.00 – na deskach Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur.

Ateneum jest jedynym teatrem lalek w gronie finalistów wybranych przez Kapitułę tej edycji. W konkursie o Złotą Kieszeń weźmie udział tylko 6 przedstawień o szczególnych walorach scenograficznych i kostiumograficznych. Oto pozostała piątka: Burza (reż. Paweł Miśkiewicz), Magnolia (reż. Krzysztof Skonieczny), Nic (reż. Krzysztof Garbaczewski), Poskromienie  (reż. Monika Pęcikiewicz) i Trojanki (reż. Jan Klata).

Dyrektorem Artystycznym Festiwalu jest od początku Leszek Mądzik, w Radzie Programowej zasiadają w tym roku Ewa Braun, Joanna Klimas, Boris Kudlička i Jerzy Skolimowski.

Festiwal trwa od stycznia do kwietnia. Werdykt poznamy podczas gali finałowej zaplanowanej na 18 kwietnia.

foto: Tomasz Zakrzewski

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content