Kontakt

Krawiec Niteczka na Letniej Grządce Teatralnej

Jak co roku zaproszeni zostaliśmy do udziału w Letnim Ogrodzie Teatralnym. Tym razem, podczas XX już edycji festiwalu, na Letniej Grządce Teatralnej można będzie obejrzeć KRAWCA NITECZKĘ Zbigniewa Głowackiego w reżyserii Autora, ze scenografią Evy Farkašovej i muzyką Pavla Helebranda.

Przedstawienie zaplanowano w niedzielę, 26 sierpnia o godz. 15.00 w podcieniach instytucji Katowice Miasto Ogrodów na pl. Sejmu Śląskiego 2 (wstęp bezpłatny).

Sceniczna wersja poetyckiej baśni Kornela Makuszyńskiego o krawcu, który załatał dziurę w niebie ratując miasteczko przed zatopieniem w strugach deszczu, a w nagrodę otrzymał tron i rękę królewny, to jeden z atrakcyjniejszych tytułów na afiszu Ateneum. Motyw drogi, oryginalne postaci, zabawne przygody, podczas których bohaterowie pokonać muszą własne słabości, unosząca się nad światem aura poezji zrównoważona absurdalnym humorem i groteską – to wszystko znajdziemy w pogodnej inscenizacji naszego teatru.

Dodajmy, że spektakl prezentowano m.in. na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE 2014 (Strefa Dziecka), a transmisja w ramach Internetowego Teatru TVP dla szkół odbiła się szerokim echem w całej Polsce, przynosząc entuzjastyczne reakcje młodych telewidzów. Niteczka otrzymał również nagrodę za najlepsze przedstawienie Olsztyńskiego Tygodnia Teatrów Lalkowych ANIMA 2015. Oklaskiwała go też publiczność francuska podczas gościnnych występów w regionie Saint-Étienne.

foto: Tomasz Zakrzewski

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content