Kontakt

KRZYSZTOF KORAB: Pod powiekami materii

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum zaprasza do Galerii Ateneum przy ul. 3 Maja 25 na wystawę malarstwa Krzysztofa Koraba Pod powiekami materii. Wernisaż odbędzie się w piątek, 28 września  o godz.21.00 w ramach IV Katowickiej Nocy Galerii.

Krzysztof Korab (rocznik 1994), tegoroczny absolwent Wydziału Artystycznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, dyplom na kierunku Malarstwo uzyskał w pracowni prof. Ireneusza Walczaka, dyplom dodatkowy z grafiki – u prof. Mariusza Pałki. Zajmuje się również rysunkiem, rzeźbą, grafiką warsztatową, instalacjami artystycznymi, fotografią oraz tkaniną artystyczną.

Wyróżniony w konkursach Studencki obraz roku (2016 i 2017), jest laureatem nagrody publiczności w konkursie Studencka Grafika Roku 2017 oraz I nagrody w konkursie Studencki Obraz Roku 2018 (ASP, Katowice). W 2018 za pracę dyplomową, prezentowaną na ogólnopolskiej wystawie Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych 2018 w Zbrojowni Sztuki gdańskiej ASP, artysta otrzymał wyróżnienie honorowe.

Swoje prace pokazywał na wystawach zbiorowych, ale również indywidualnych – m.in. w katowickim Rondzie Sztuki, Krakowie i hiszpańskiej Barcelonie (Tkaniny artystyczne).

Na stronie krakowskiej galerii Szara Kamienica Marta Kudelska pisze o obrazach Koraba przy okazji wystawy Ogród rozkoszy ziemskich: Wielkoformatowe prace (…) to rozczłonkowane fragmenty, majaczące cienie; są jak wewnętrzny mechanizm, który rozdrabnia i ściera wszystko, co trafia w jego tryby. (…) Wszystko to płynie, faluje, kołysze się w sobie znanym rytmie. Cielesność, brudna zmysłowość, jawi się jako malownicza apokalipsa, przed którą człowiek chce się obronić za pomocą emocji i dostępnych mu przeczuć. (…) nie ma centrum, jest tylko poczucie nagłej utraty sił, balansowanie na granicy bezsilności, chaosu  przepełnionego pasją, przechodzącego niezauważalnie w odurzenie i ciszę.

Trailer

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content