Kontakt

Lalki w Ateneum. Wystawa

Tradycyjnie podczas wakacji zapraszamy na wystawę Lalki w Ateneum. W przestrzeni Galerii Ateneum przy ul. 3 Maja 25 będzie można podziwiać elementy scenografii pochodzące z przedstawień archiwalnych.

Niektóre z nich być może pamiętają nasi dorośli dziś widzowie: m.in. Jak zdobyć korzec złota, czyli bezeceństwa Pana Klausa w reżyserii Macieja K. Tondery ze scenografią Teresy Targońskiej z 1989, baśniową Śpiącą Królewnę w realizacji Petra Nosálka (reżyseria) i Pavla Hubički (scenografia) z 1996, Przypowieść o szczęściu w reżyserii Krystyny Jakóbczyk ze scenografią Evy Farkašovej (2004), Kalinowy dwór w reżyserii Henryka Konwińskiego ze scenografią Urszuli Kubicz-Fik z 2003 czy nieco późniejsze, poetyckie inscenizacje Marcina Jarnuszkiewicza we współpracy plastycznej z Joanną Braun i Katarzyną Proniewską-Mazurek – Daleką podróż Andersena (2012) i Serce (2013).

Młodsza publiczność jeszcze niedawno oklaskiwała Krawca Niteczkę w reżyserii Zbigniewa Głowackiego (scenografia Evy Farkašovej) czy Szczurołapa i baśń O królewnie Wełence – oba spektakle w reżyserii Janusza Ryla-Krystianowskiego i scenografii Julii Skuratovej.

Wystawę polecamy serdecznie dzieciom i dorosłym, bo urok teatralnej lalki działa bez względy na wiek, a wyjątkowy klimat aranżacji plastycznej i bliskość eksponatów wciągają niepostrzeżenie w fascynujący świat, którym rządzą marionetki sycylijskie, lalki żyworękie, planszowe  czy stolikowe.

Ekspozycja czynna od 16 lipca do 16 sierpnia, od wtorku do piątku w godzinach 10.00-15.00. Wstęp jest bezpłatny.

foto: Tomasz Zakrzewski

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content