Kontakt

LALKI W ATENEUM

Od 18 lipca do 19 sierpnia w Galerii Ateneum przy ul. 3 Maja 25 można będzie oglądać wystawę lalek z dziewięciu archiwalnych przedstawień naszego Teatru, które zachwycały swoją formą plastyczną na scenie i nadal zachwycają, tym razem jako inspirujące, intrygujące eksponaty.

Przypomnimy klimat poetyckich, autorskich inscenizacji Marcina Jarnuszkiewicza, zrealizowanych we współpracy z Joanną Braun (Daleka podróż Andersena) i Katarzyną Proniewską–Mazurek (Serce). Będzie Krawiec Niteczka i Przypowieść o szczęściu  (scenografię do obu tytułów zaprojektowała słowacka artystka Eva Farkašova), Szczurołap i baśń O królewnie Wełence (oba spektakle w oprawie plastycznej Litwinki, Julii Skuratovej), prace czeskich twórców – Tomáša Volkmera (Pinokio) i Pavla Hubički (Śpiąca Królewna) oraz mickiewiczowskie Ballady (scenografia Janusza Pokrywki).

Wystawa – którą serdecznie polecamy zarówno dzieciom, jak i dorosłym – czynna będzie codziennie z wyjątkiem sobót i niedziel w godzinach od 10.00 do 15.00. Wstęp bezpłatny.

foto: Waldemar Jama, Tomasz Zakrzewski

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content