Kontakt

Lato w teatrze – „TworzyMY!” (2019)

Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum” otrzymał dofinansowanie na realizację półkolonii teatralnych w ramach programu „Lato w teatrze”, który organizuje Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie. Dzięki pozyskanym środkom w dniach 8-21.07.2019 przeprowadzimy interdyscyplinarne warsztaty dla dzieci w wieku 8-12 lat. W tym roku za pomocą języka muzyki, działań aktorskich, plastycznych i medialnych będziemy dotykać tematu osamotnienia i nawiązywania więzi.
Radość jest tym większa, że nasz projekt pn. „TworzyMY!” znalazł się wśród najwyżej ocenionych przez Komisję Ekspertów (jesteśmy na szóstej pozycji listy rankingowej). W tegorocznym konkursie grantowym wzięły udział aż 194 instytucje z całej Polski, a tylko 41 z nich otrzymało dofinansowanie na realizację wakacyjnych warsztatów.

Dodatkowe informacje:  https://www.instytut-teatralny.pl/aktualnosci/gdzie-w-tym-roku-wydarzy-sie-lato_2019-04-12/?fbclid=IwAR2mz7aNLj9PPpVdyOUCG3XktHnnhhctTI_RPSOEicAdebi-qqeQBlE–UY

O sposobie rekrutacji na warsztaty poinformujemy na początku maja. 

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatru. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.
Więcej o programie na: www.latowteatrze.pl www.facebook.com/programLatowteatrze 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content