Kontakt

MARTA MĄCZKA: Poletko

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum zaprasza na wernisaż Marty Mączki Poletko, który odbędzie się w piątek 4 listopada o godz.18.00 w Galerii Ateneum przy ul. 3 Maja 25.

Urodzona w Katowicach (rocznik 1992),  absolwentka Grafiki Warsztatowej na Wydziale Artystycznym katowickiej ASP, dyplom z wyróżnieniem obroniła w 2018 w Pracowni Druku Wklęsłego prof. Jana Szmatlocha oraz w Pracowni Malarstwa prof. Kazimierza Cieślika.

Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2017), beneficjentka Stypendium Rektora dla najlepszych studentów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (2016-2018).

Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą, m.in. VI Guanlan International Print Biennial w Shenzhen w Chinach (2017), XXVI Międzynarodowego Biennale Ekslibrisu Współczesnego w Malborku (2017), XVI Międzynarodowego Biennale Małej Formy Graficznej i Ekslibrisu w Ostrowie Wielkopolskim (2016).

Laureatka trzeciej nagrody w Intercontinental Biennial of Small Graphics „Inter-Art” w Aiud w Rumunii (2016), drugiego miejsca w Konkursie Studencka Grafika Roku 2017 oraz drugiej nagrody w Konkursie Studencki Obraz Roku 2018 ASP w Katowicach.

Zajmuje się grafiką warsztatową (druk wklęsły i wypukły), rysunkiem i malarstwem, w którym łączy różne techniki własne. W swoich pracach zawiera osobiste komentarze i obserwacje dotyczące współczesnego społeczeństwa, jego kultury, religii, paradoksów i niedoskonałości, często trywializując tabu.

Uwagę odbiorcy zwracają charakterystyczne rysunkowe postaci, które zachęcają do bliższego przyjrzenia się pracom, niosąc ich nastrój i urok. Moc często tkwi w drobnych szczegółach, u Marty Mączki są one językiem plastycznym jej obrazów.

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content