Kontakt

Możliwość Lalki – 6 spektakli online!

Przypominamy, że w sieci wciąż można oglądać nasze spektakle, udostępnione w ramach programu pn. Możliwość LalkiSerdecznie je polecamy!

W repertuarze wydarzenia znalazło się pięć inscenizacji z lat 1989-1999, wybranych ze względu na ich wysoką wartość artystyczną i historyczną oraz uniwersalny wymiar przedstawionych historii, przy czym równie istotnym kryterium doboru było użycie przez twórców odmiennych środków wyrazu właściwych dla teatru lalek – od klasycznych kukieł za parawanem, przez marionetki sycylijskie czy maski commedii dell’arte po eksperyment z K-dronem, bryłą geometryczną o niezwykłej urodzie scenicznej.

Z archiwalnymi tytułami zderzyliśmy najnowszą, grudniową premierę, której realizatorzy posłużyli się zupełnie inną konwencją, łącząc teatr ożywionych form z planem filmowym.

Jak zdobyć korzec złota, czyli bezeceństwa Pana Klausa, O medyku Feliksie, Pinokio, Król Jeleń, K-dron, czyli tajemnica przerwanej podróży i WIELKIE GORĄCE SZYBKIE PUFF dostępne są bezpłatnie i bez ograniczęń na stronie internetowej (w zakładce Spektakle lub Teatr w sieci) oraz na kanale YouTube aż do 15 czerwca 2021.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

foto: Józef Wróbel, Waldemar Jama, Tomasz Zakrzewski

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content