Kontakt

WIELKIE GORĄCE SZYBKIE PUFF

W ramach projektu pn. Możliwość Lalki, którego kluczowym tematem były przemiany w polskim teatrze lalek na przestrzeni ostatnich 30 lat – obok prezentacji spektakli archiwalnych online z lat 1989-1999 – zrealizowaliśmy również nowe przedstawienie, wykorzystujące dla odmiany eksperymentalne środki nowoczesnego teatru formy. Prapremiera WIELKIEGO GORĄCEGO SZYBKIEGO PUFF odbyła się 6 grudnia w internecie.

Rzecz powstała na podstawie książki Bogusia Janiszewskiego Kosmos. To, o czym dorośli ci nie mówią z drobną domieszką Pana Tadeusza Adama Mickiewicza i jeszcze drobniejszą domieszką tekstów Pawła Chomczyka. Autorem adaptacji i reżyserem jest twórca związany na co dzień ze znakomitą białostocką Grupą Coincidentia, Paweł Chomczyk, który do współpracy zaprosił scenografkę Małgorzatę Tarasewicz-Wosik oraz kompozytora Jerzego Bielskiego.

W jaki sposób powstał wszechświat i czy kiedyś przestanie istnieć? Co było przedtem, a co stanie się potem? Czym są czarne dziury, skąd wzięła się Ziemia i jak wygląda życie gwiazdy… Co zrobić z czasem, którego nie ma i czym była nicość… Dlaczego protony i elektrony szalały na imprezie narodzinowej wszechświata i jakie były tego konsekwencje… No i co z tym czwartym wymiarem?!

Trudne pytania i jeszcze trudniejsze odpowiedzi okazują się w pełnej humoru inscenizacji – zrealizowanej w konwencji teatru w teatrze – fascynujące, zabawne i zrozumiałe nawet dla tych, którzy nigdy nie interesowali się astrofizyką.

Jak mówi jeden z bohaterów, kosmiczna rozróba trwa na całego, a scena pełna jest wektorów i pracząstek, aktorskiej energii oraz ożywionych form.

Teatralną adaptację książki Bogusia Janiszewskiego warto polecić zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Spektakl można oglądać bezpłatnie i bez ograniczeń do 15 czerwca 2021 r. na kanale YouTube.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

http://Publicat.pl

foto: Tomasz Zakrzewski

Trailer

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content