Kontakt

(NIE)ZWYKŁE HEHESZKI (Kultura-Interwencje. Edycja 2023)

W ramach projektu (NIE)ZWYKŁE HEHESZKI zamierzamy podjąć z młodzieżą dialog na temat tego, co ją irytuje w otaczającej rzeczywistości i pokazać, że satyra może być cennym narzędziem zmiany świata. Chcemy zaprosić młodych ludzi do tego, by poszukiwali w swoim otoczeniu przejawów absurdu i za pomocą środków wypowiedzi artystycznej zamanifestowali swoje zdanie. Punktem wyjścia do pracy będzie stworzenie satyrycznych tekstów literackich parodiujących rzeczywistość (m.in. komunikaty językowe w przestrzeni publicznej, język reklamy i mediów społecznościowych). Chcemy zachęcić młode pokolenie do budowania wypowiedzi humorystycznych zainspirowanych otaczającą nas rzeczywistością. Przeprowadzimy warsztaty kreatywnego pisania i konkurs literacki, a nagrodzone wypowiedzi uczestnicy wykorzystają do stworzenia happeningu i widowiska kabaretowego.

 

REGULAMIN KONKURSU LITERACKIEGO: https://ateneumteatr.pl/konkurs-literacki-dla-mlodziezy-4/

 

REKRUTACJA NA WARSZTATY TEATRALNE: https://ateneumteatr.pl/wakacyjne-warsztaty-dla-mlodziezy/

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023.

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneuem
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content