Kontakt

Noc Teatrów GZM

Ruszyła już sprzedaż biletów na spektakle grane podczas 13. Nocy Teatrów GZM w sobotę 9 września. Teatr Ateneum bierze udział w tym szczególnym wydarzeniu od samego początku jego istnienia. W tym roku zapraszamy w kosmos!

● godz. 17.00-18.00 WIELKIE GORĄCE SZYBKIE PUFF na podstawie książki Bogusia Janiszewskiego Kosmos. To, o czym dorośli ci nie mówią z drobną domieszką Pana Tadeusza Adama Mickiewicza i jeszcze drobniejszą domieszką tekstów Pawła Chomczyka

Adaptacja i reżyseria: Paweł Chomczyk, scenografia: Małgorzata Tarasewicz-Wosik, muzyka: Jerzy Bielski, przygotowanie wokalne: Dorota Dakszewicz, asystent reżysera: Michał Skiba

W jaki sposób powstał wszechświat i czy kiedyś przestanie istnieć? Co było przedtem, a co stanie się potem? Czym są czarne dziury, skąd wzięła się Ziemia i jak wygląda życie gwiazdy… Co zrobić z czasem, którego nie ma i czym była nicość… Dlaczego protony i elektrony szalały na imprezie narodzinowej wszechświata i jakie były tego konsekwencje… No i co z tym czwartym wymiarem?!

Trudne pytania i jeszcze trudniejsze odpowiedzi okazują się w pełnej humoru inscenizacji – zrealizowanej częściowo w konwencji teatru w teatrze – fascynujące, zabawne i zrozumiałe nawet dla tych, którzy nigdy nie interesowali się astrofizyką.

Jak mówi jeden z bohaterów, kosmiczna rozróba trwa na całego, a scena pełna jest wektorów i pracząstek, aktorskiej energii oraz ożywionych form.

Na scenie zobaczymy Krystynę Nowińską, Ewę Reymann, Michała Skibę i Bartosza Sochę.

● godz. 18.00-20.00 KOSMICZNA IMPREZA Z KOPERNIKIEM

Interdyscyplinarne warsztaty rodzinne, podczas których będzie można spotkać się osobiście z Mikołajem Kopernikiem i wyruszyć w szaloną kosmiczną podróż. W 2023 roku przypada 550 rocznica urodzin tego niezwykłego człowieka renesansu; to znakomita okazja, aby uczcić jego jubileusz w sposób szczególny.

Za pomocą prostych działań aktorskich, plastycznych i ruchowych uczestnicy wykreują własne mini kosmosy i będą improwizować wokół teorii Kopernika.

Prowadzenie: Karolina Kowal i Anna Nowak.

Uwagi organizacyjne: zadania są zaplanowane w taki sposób, by zaangażować zarówno dzieci, jak i dorosłych, dlatego prosimy o zgłaszanie się w parach/grupach (dziecko 8+ wraz z dorosłym).

Na warsztaty wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, przy czym pierwszeństwo udziału mają widzowie, którzy obejrzą spektakl WIELKIE GORĄCE SZYBKIE PUFF 9 września o godz. 17.00.

Rezerwacji można dokonać e-mailem () lub telefonicznie w godz. 9.00-15.30 (tel. 32 253 77 79). W treści e-maila prosimy podać nr telefonu oraz liczbę miejsc.

Cały program Nocy na stronie www.nocteatrowgzm.pl 

 

Organizatorem Nocy Teatrów GZM jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

foto: Tomasz Zakrzewski; zdjęcie prowadzących warsztaty z lalką Kopernika: Paweł Szymkowiak

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content