Kontakt

Odszedł Bogdan Nauka

Z ogromnym żalem przyjęliśmy smutną wiadomość o śmierci Bogdana Nauki, reżysera, dyrektora Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze, wykładowcy wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych.

Na scenie Ateneum spotykaliśmy się wielokrotnie podczas realizacji kolejnych spektakli w Jego reżyserii. Przypomnijmy ich tytuły: Entliczek pentliczek (1996), Kot w butach (1997), Kopciuszek (2002) Jana Brzechwy – wyróżniony III nagrodą w plebiscycie publiczności na Festiwalu Teatrów dla Dzieci w Krakowie, Jak Bulandra Rokitkę oszukał (1999), Kowal (2004) Gustawa Morcinka, Zbójnik i książę (2000) Andrzeja Żaka, Mały duszek (2006) Otfrieda Preusslera oraz Tylko jeden dzień (2014) Martina Baltscheita  – jedna z najlepszych inscenizacji w naszym repertuarze, prezentowana w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje.

Bogdan Nauka był pełnym pasji Artystą, ale przede wszystkim dobrym, życzliwym Człowiekiem i wspaniałym Przyjacielem. Trudno uwierzyć, że już się nie zobaczymy i nie ogarnie nas swoim niezwykłym ciepłem.

foto: Tomasz Zakrzewski, irjo, rech

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content