Kontakt

Oskar i rzeczy, słuchowisko

W połowie maja rozstrzygnięto konkurs dotacyjny Kultura w sieci finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program jest formą rządowego wsparcia dla sektora kultury w czasie pandemii. Wśród beneficjentów znalazł się również nasz Teatr (otrzymaliśmy 39 tys. zł).

W ramach projektu pn. RZECZYwistości zaplanowaliśmy realizację 10-odcinkowego słuchowiska dla dzieci na podstawie książki Andrusa Kivirähka Oskar i rzeczy w przekładzie z języka estońskiego Anny Michalczuk-Podlecki.

Opowieść o chłopcu spędzającym wakacje na wsi, ożywających przedmiotach i przyjaźni, a przede wszystkim nieograniczonej dziecięcej wyobraźni – wydana w 2018 roku przez Wydawnictwo Widnokrąg – nie była jeszcze w Polsce realizowana, będzie to zatem prapremiera.

Adaptację przygotowała Anna Andraka, reżyserii podjął się Przemysław Jaszczak, a w obsadzie słuchowiska znalazł się cały zespół aktorski Ateneum. Próby odbyły się w drugiej połowie czerwca, teraz pracujemy jeszcze nad nagraniem, natomiast emisję online przewidujemy na przełomie sierpnia i września. Będzie również spotkanie z tłumaczką estońskiego autora i konkurs dla słuchaczy – oczywiście w sieci.

Tymczasem publikujemy zdjęcia Pawła Szymkowiaka, dokumentujące pracę nad słuchowiskiem.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.
 

foto: Paweł Szymkowiak

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content