Kontakt

PETARDA! (Ojczysty-dodaj do ulubionych 2021)

 

Celem projektu było przede wszystkim pokazanie tego, z jakimi problemami mierzy się współczesna młodzież, co ich irytuje oraz to, jak chcieliby zmienić otaczających ich świat. Istotne było także to, by pokazać młodym ludziom, że wyrażać siebie i swoje emocje mogą poprzez różne formy artystyczne. Punktem wyjścia do dyskusji była używana przez nich specyficzna gwara.

Projekt składał się z dwóch etapów. Najpierw gromadziliśmy przykłady wykorzystania słownictwa młodzieżowego za pośrednictwem konkursu literackiego, w którym zadaniem uczestników była odpowiedź na pytanie: Co cię irytuje we współczesnym świecie oraz w jaki sposób chciałbyś to zmienić? Prace konkursowe można było nadsyłać w dwóch kategoriach: esej lub felieton oraz piosenka. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane w formie e-booka.

W drugim etapie nadesłane prace konkursowe stanowiły materiał źródłowy dla wielu różnych przedsięwzięć związanych ze sztuką. Uczestnicy projektu wzięli udział w happeningu w centrum Katowic. Zaprojektowali także wlepki – małe, samoprzylepne formy plastyczne. Podczas trwania projektu powstał również mural w podwórzu XIV LO w Katowicach, na którym znalazły się różne frazy i cytaty, z którymi utożsamia się młodzież. Na bazie nagrodzonych prac konkursowych powstał także spektakl teatralny z elementami muzyki hip-hop.

PRZECZYTAJ NAGRODZONE W KONKURSIE TEKSTY:

Antologia najlepszych tekstów konkursu literackiego 

ARTYKUŁ O WARSZTATACH STREET ART:

https://ateneumteatr.pl/teatr-przyczynil-sie-do-powstania-nowego-muralu/

RECENZJA SPEKTAKLU („Goniec Górnośląski”, lipiec 2021, s. 11)

https://goniec-gornoslaski.pl/…/2021/07/Lipiec-2021.pdf

 

 

SPEKTAKL W WYKONANIU UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW TEATRALNYCH:

 

 

REPORTAŻ O PROJEKCIE:

HAPPENING:

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty-dodaj do ulubionych 2021.

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content