Kontakt

Åsa Lind

Piaskowy Wilk

tytuł oryginalny
Sandvargen
przekład
Agnieszka Stróżyk
adaptacja i reżyseria
Zuzanna Mukoid
konsultacja dramaturgiczna
Maria Wojtyszko
scenografia
Barbara Szymczak
muzyka
Marcin Mukoid
projekcje
Maria Porzyc
asystentka reżysera
Marta Popławska / od sierpnia 2022 Krystyna Nowińska
prapremiera
7 kwietnia 2018
aktorzy
Katarzyna Kuderewska, Krystyna Nowińska, Marta Popławska (od 08.2022 Urszula Gołdowska), Katarzyna Prudło, Piotr Gabriel, Dawid Kobiela, Mirosław Kotowicz (od 25.01.2020 Bartosz Socha)
czas trwania 55 minut
od 5 lat
O spektaklu

Adaptacja sceniczna opowiadań popularnej szwedzkiej autorki, Åsy Lind, powstała na zamówienie katowickiego Teatru Ateneum; inscenizacja w reżyserii Zuzanny Mukoid jest polską prapremierą sztuki.

Urokliwe, niezwykle zabawne i pełne fantazji przygody bohaterki Karusi i wymyślonego przez nią przyjaciela – Piaskowego Wilka, który w mądry, pozbawiony moralizatorstwa sposób pomaga dziewczynce odkrywać świat – adresowane są do widzów w wieku szkolnym, ale powinni je obejrzeć również rodzice. Ta familijna propozycja pozwala bowiem przypomnieć sobie własne dorastanie i związane z nim rozterki. Przede wszystkim jednak, zwracając uwagę na odmienność postrzegania świata przez dzieci i dorosłych, podkreśla konieczność podejmowania prób wzajemnego zrozumienia się i porozumienia.

Spektakl rozgrywa się na kilku płaszczyznach, łącząc lalki, żywy plan i projekcje multimedialne.

 

 

foto: Tomasz Zakrzewski

Trailer

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content