Kontakt

Piotruś Pan. Premiera

Początek sezonu okazał się dla nas wyjątkowo pracowity – miesiąc po premierze Ballad i romansów oraz dwa tygodnie po 14 Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek Katowice Dzieciom zapraszamy na kolejne wydarzenie.

W sobotę 15 października odbędzie się premiera spektaklu Piotruś Pan Jamesa Matthew Barriego w przekładzie i adaptacji Jakuba Roszkowskiego.

Przedstawienie na dwu aktorów i lalki realizuje międzynarodowy, polsko-węgiersko-niemiecki zespół artystów. Reżyser András Veres dał się poznać śląskiej publiczności podczas Festiwalu Katowice Dzieciom jako twórca świetnego monodramu Lenka i wróżka (uhonorowanego nagrodą aktorską dla Bori Vargi za najlepszą rolę kobiecą). W Piotrusiu Panie role wszystkich postaci (a jest ich niemało) powierzył Dawidowi Kobieli, któremu animacyjnie towarzyszy Piotr Janiszewski (jako Kapitan Hak) oraz głos Beaty Zawiślak (Wendy). Scenografię zaprojektował Bartholomäus Martin Kleppek, znany ze współpracy z polskimi teatrami dramatycznymi i lalkowymi, natomiast muzyka jest dziełem Dávida Kissa, związanego z Mesebolt Bábszínház w Szombathely.

Ponadstuletnia, ciesząca się niesłabnącą popularnością historia o Piotrusiu Panie i jego przygodach w krainie Nibylandii przybiera w inscenizacji Teatru Ateneum formę wspomnień, jakie chłopiec, który nigdy nie dorośnie przywołuje na swojej wyspie; bo przecież „Nibylandia od zawsze – w takim czy innym stopniu – jest wyspą, na której migocą czasem fantastyczne barwy, gdzie zobaczysz koralowe rafy, a niedaleko brzegów podejrzane okręty, gdzie są dzicy ludzie…” 

Będzie zatem o Wendy, Dzwoneczku, Zagubionych Chłopcach, o honorowych Indianach i strasznych Piratach, no i oczywiście o odwiecznym wrogu Piotrusia, Kapitanie Haku, za którym podąża nieustraszony krokodyl!

Wykreowany przez reżysera świat okaże się po trosze zabawny, po trosze groźny, ale też nostalgiczny, bo za upragnioną wolność bez konsekwencji bohater płaci jednak samotnością.

foto: projekt plakatu: Kaja Renkas

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content