Kontakt

Podsumowanie projektu „Bohaterowie”

W drugim tygodniu września w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora Ateneum odbyło się uroczyste podsumowanie półkolonii, które zrealizowano w ramach projektu pn. „Bohaterowie”.

Uczestnicy wakacyjnych warsztatów zostali zaproszeni przez Teatr na widowisko pt. „Łysek z pokładu Idy”. Następnie rozdano pamiątkowe zdjęcia półkolonistów oraz ich idoli, których dzieci zaprosiły do udziału w sesji fotograficznej. Pod koniec spotkania uczestnicy projektu wraz z rodzicami obejrzeli teledysk do utworu „Bohaterskie serce”. W wideoklipie wystąpili mali superbohaterowie, a tekst piosenki powstał z inspiracji prawdziwymi opowieściami z życia uczestników zajęć.

Dzięki inicjatywie, organizowanej przez Teatr Ateneum we współpracy z Ewangelickim Centrum Diakonijnym „Słoneczna Kraina” i Fundacją „Jesteśmy dla Was”, najmłodsi spędzili wakacje, biorąc udział w rozmaitych zajęciach twórczych (integracyjnych, plastycznych, fotograficznych, teatralnych czy muzycznych). Mali artyści z pomocą pedagogów i prowadzących warsztaty tworzyli charakteryzację, scenografię, w tym tło do sesji zdjęciowej, a nawet kostiumy, czyli bohaterskie peleryny z określonymi emblematami. Uczestnicy zajęć napisali tekst piosenki oraz ją wykonali. Dzieci uczyły się techniki fotografii cyfrowej, sztuki aktorskiej ,nawiązywały również nowe znajomości. W ramach działania Teatr zorganizował także konkurs fotograficzny, w ramach którego uczestnicy półkolonii wykonywali artystyczne zdjęcia rzeźb znajdujących się w Parku Śląskim.

 

TELEDYSK ORAZ WYSTAWA SĄ DOSTĘPNE ONLINE:

 

Autorka tekstu: A.T. (uczestniczka programu Narodowego Centrum Kultury – „Praktykuj w kulturze” w ŚTLiA Ateneum w Katowicach).

 

Projekt „Bohaterowie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

PARTNERZY:

 

foto: Paweł Szymkowiak

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content