Kontakt

POLON I RAD oraz INNY w konkursie na polską sztukę współczesną

Miło poinformować, że dwie realizacje naszego Teatru – POLON I RAD Roberta Jarosza w reż. Pawła Chomczyka oraz zaplanowana na połowę marca prapremiera INNEGO Jarosława Murawskiego w reż. Tomasza Maśląkowskiego – zakwalifikowały się do udziału w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Pozostaje trzymać kciuki!

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Piotr Hildt, Anna Jazgarska, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Wanda Świątkowska.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego 

foto: na zdjęciach - scena ze spektaklu Polon i Rad (fot. Tomasz Zakrzewski) oraz Robert Jarosz i Jarosław Murawski (arch. prywatne)

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content