Kontakt

Polon i Rad. Prapremiera

Królewska Szwedzka Akademia Nauk po raz 115 przyznała Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii. Jej laureaci to Moungi G. Bawendi z Massachusetts Institute of Technology, Louis E. Brus z Columbia University oraz Alexei I. Ekimov z Nanocrystals Technology.

Tymczasem w Ateneum dobiega końca praca nad realizacją przedstawienia inspirowanego badaniami MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE – podwójnej noblistki, którą wyróżniono w 1903 roku za badania nad zjawiskiem promieniotwórczości (Nobel z fizyki) oraz osiem lat później za odkrycie polonu i radu (Nobel z chemii).

W spektaklu przeplatają się dwa niezwykle interesujące i nieco szalone światy znajdujące się po obu stronach mikroskopu, których bohaterowie z równą determinacją dążą do zrealizowania swoich celów i marzeń – Maria i Pierre do odkrycia nowych pierwiastków, tytułowe postaci do odkrycia siebie, swojej natury i potencjału.

Przed nami III próba generalna, jutro premiera! Na scenie wystąpią: Krystyna Nowińska w rolach Marii i Technika sceny, Grzegorz Eckert jako 209, później Polon, Dawid Kobiela jako Uran, Michał Skiba w rolach Pierre’a, Toru i Klonu 209 oraz Bartosz Socha jako 226, później Rad.

Patroni medialni premiery:

  

foto: Tomasz Zakrzewski

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content