Kontakt

Prapremiera TKACZKI CHMUR

Pierwsza w tym roku realizacja Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum – Tkaczka chmur. Baśń o trzech Zorzach Katarzyny Jackowskiej-Enemuo – pojawi się na afiszu już za kilka dni.

Sztuka oparta jest na klasycznym motywie wędrówki. Bohater wyrusza w pełną niebezpieczeństw drogę po złote jabłko dla chorej siostry. Magicznego owocu strzeże jednak zły czarownik – chłopiec musi więc pokonać Rzekę Smutku, Wściekły Las i Otchłań Rozpaczy.

Autorką adaptacji i reżyserką jest Katarzyna Hora, która do współpracy zaprosiła Jana Głąba (scenografia) i Katarzynę Bem (muzyka).

W sobotę 15 stycznia, przy okazji prapremiery, w teatralnym foyer zaplanowano promocję książki Tkaczka chmur, która stała się podstawą scenicznej adaptacji, z udziałem autorki Katarzyny Jackowskiej-Enemuo oraz właścicielki Wydawnictwa ALBUS Iwony Wierzby. Będzie możliwość zakupu baśni w cenie 40 zł (płatność tylko gotówką) i zdobycia autografu – autorka podpisze egzemplarze przed i po przedstawieniu. Warto skorzystać z tej wyjątkowej okazji!

Patroni medialni premiery:

 

Spektakl bierze udział w 28. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

  

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Paweł Kluszczyński,  Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Katarzyna Tokarska – Stangret, Wiktoria Tabak, Agnieszka Wójtowicz.

foto: Tomasz Zakrzewski (zdjęcia z próby)

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content