Kontakt

Premiera ROBINSONA

Już tylko kilka dni dzieli nas od premiery Robinsona – ostatniej realizacji w tym sezonie.

Sztuka napisana przez Annę Andrakę na zamówienie Teatru Ateneum powstała na motywach książki Przypadki Robinsona Kruzoe, XVIII-wiecznej powieści podróżniczej angielskiego pisarza Daniela Defoe.

Młody bohater zafascynowany morzem i opowieściami żeglarzy, ucieka z domu na statek. Ma jednak pecha i zarazem szczęście – podczas sztormu żaglowiec tonie wraz z całą załogą, ale Robinson jest uratowany. Wyrzucony przez fale na bezludną wyspę powoli uczy się żyć, korzystając z tego, co daje mu przyroda. Mijają lata, kiedy pojawia się Drugi Człowiek…

Spektakl reżyseruje Robert Drobniuch, scenografia jest dziełem Katarzyny Proniewskiej-Mazurek, muzyka Katarzyny Brochockiej, nad reżyserią światła pracuje Prot Jarnuszkiewicz, a nad ruchem scenicznym Błażej Twarowski.

Na scenie zobaczymy Michała Skibę (w roli tytułowej) oraz Krystynę Nowińską, Ewę Reymann, Marka Dindorfa, Grzegorza Eckerta, Dawida Kobielę i Bartosza Sochę.

Patroni medialni premiery:

  

foto: projekt plakatu: Monika Sojka

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content