Kontakt

Krystyna Nikiel-Katolik

Rękodzielni

9 marca o godz. 14.00 na scenie Śląskiego Teatru lalki i Aktora Ateneum wystąpi gościnnie Krystyna Nikiel-Katolik ze spektaklem w konwencji wywodzącego się z Japonii kamishibai, czyli papierowego teatru opartego na ilustracjach i narracji. O swoim projekcie autorka pisze:

„Rękodzielni” to interaktywny teatr stworzony z myślą o małym, ale także większym widzu. Przedstawienie dla każdego, kto kocha rękodzieło i chciałby dowiedzieć się czegoś więcej o ludziach go tworzących.

Bohaterem jest tajny agent, który ma trudne zadanie – odnaleźć ostatnich rzemieślników teatralnych i pod pretekstem szkicowania ich portretów przekazać informacje potrzebne do realizacji spektaklu. Ciągle jednak ktoś lub coś mu przeszkadza; jest rok 2060 i potwory-roboty chcą przejąć pracę ludzkich rąk.

Krok po kroku widz wraz z tajnym agentem wchodzi do kolejnych pracowni i podglądając tajniki rzemiosła (od stolarzy przez modelatorów, krawcowe, aż po lalkarza i charakteryzatorkę), widzi postępy prac nad przedstawieniem.

Po spektaklu zapraszamy na rozmowę z twórcami o pracy rękodzielników.

Projekt realizowany jest w ramach stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury.

foto: projekt plakatu, ilustracje: Krystyna Nikiel-Katolik

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content