Kontakt

Rekrutacja na sierpniowe warsztaty teatralne

7 czerwca o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie rekrutacyjne dla dzieci w wieku 9-12 lat, które są zainteresowane udziałem w sierpniowych warsztatach teatralnych.

W ramach projektu literacko-teatralnego „Superbohaterowie” w  dniach 20-30 sierpnia 2018 r organizujemy warsztaty aktorskie zakończone prezentacją spektaklu. W programie zajęć znajdą się: praca z tekstem, gry i zabawy teatralne, ćwiczenia dykcyjne i emisyjne, elementy teatru lalkowego. Obowiązuje udział w całym cyklu zajęć (9 dni x 5 godz zajęć dziennie w godz. 9.00-14.00). UDZIAŁ W ZAJĘCIACH JEST BEZPŁATNY.

CO TRZEBA ZROBIĆ ŻEBY WZIĄĆ UDZIAŁ W WARSZTATACH?
Trzeba przyjść na warsztaty rekrutacyjne wraz z rodzicem/opiekunem i wypełnić kartę zgłoszenia (dostępną na spotkaniu). Liczba miejsc na sierpniowe warsztaty jest ograniczona – o przyjęciu zadecyduje obecność na spotkaniu rekrutacyjnym oraz dostarczenie wypełnionej karty zgłoszenia. Spotkanie nie jest castingiem – chodzi o to, żeby dzieci podjęły świadomy wybór i wiedziały, co będzie się działo podczas zajęć.

NA WARSZTATY REKRUTACYJNE OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:
Śląski Teatr Lalki i Aktora ATENEUM, tel. 32 253 79 26, 32 602 92 55,

KILKA SŁÓW O PROJEKCIE
„Superbohaterowie” to projekt literacko-teatralny, w ramach którego przeprowadziliśmy warsztaty opowiadania historii i zapytaliśmy kilkadziesiąt dzieci o to, co by zrobiły, gdyby były superbohaterami. Efektem poszukiwań są fantastyczne opowieści o odwadze i pokonywaniu trudności, które staną się podstawą do stworzenia m.in. spektaklu. Ideą projektu jest podjęcie z dziećmi dyskusji na temat kształtowania własnej osobowości i przezwyciężania trudności. Szczególnie ważną inspiracją jest baśń Gustawa Morcinka pt. „Jak górnik Bulandra diabła oszukał”, która ma zainspirować do odpowiedzi na pytania: „kim jestem”, „jakie są moje talenty”, „co mogę zrobić, żeby stać się superbohaterem”.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2018”.

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content