Kontakt

Rekrutacja na warsztaty dla młodzieży

28 maja o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie rekrutacyjne dla młodzieży zainteresowanej udziałem w wakacyjnych warsztatach teatralnych. Oferta jest adresowana do osób w wieku 13-17 lat, które interesują się teatrem, lubią pracę w grupie i chcą rozwijać swoją osobowość poprzez kontakt ze sztuką. 

W ramach projektu edukacyjnego „Bogucickie opowieści” w  dniach 24.06-6.07.2019 organizujemy warsztaty teatralne zakończone prezentacją spektaklu w przestrzeni publicznej. W programie zajęć znajdą się: praca z tekstem, gry i zabawy teatralne, ćwiczenia dykcyjne i emisyjne oraz praca nad scenariuszem widowiska. Obowiązuje udział w całym cyklu (24-28.06.2019 oraz 1-6.07.2019, 11 dni x 5 godz. zajęć od 10.00 do 15.00). UDZIAŁ W ZAJĘCIACH JEST BEZPŁATNY.

PROWADZĄCY ZAJĘCIA:
Katarzyna Prudło – ukończyła filologię polską na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydział Lalkarski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie – filia we Wrocławiu. Od 2002 roku aktorka Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach. Współpracowała również z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie oraz katowickim Teatrem Bez Sceny. Autorka kilku tomików wierszy dla dzieci. Współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną w Katowicach – prowadzi warsztaty i spotkania autorskie – oraz kwartetem „Sonos”, dla którego pisze scenariusze koncertów dla dzieci.

Grzegorz Eckert – aktor, absolwent białostockiego Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Warszawie. Od 2011 roku w zespole Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach. Jako pedagog przedmiotów aktorskich i dykcji współpracuje z Instytutem Wokalno – Aktorskim i Instytutem Jazzu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Od wielu lat prowadzi warsztaty teatralne dla młodzieży i dorosłych.

CO TRZEBA ZROBIĆ, ŻEBY WZIĄĆ UDZIAŁ W WARSZTATACH?
Trzeba przyjść na spotkanie rekrutacyjne i wypełnić kartę zgłoszenia (dostępną na spotkaniu). Liczba miejsc na wakacyjne warsztaty jest ograniczona – o przyjęciu zadecyduje obecność na spotkaniu rekrutacyjnym oraz
kolejność zgłoszeń. Spotkanie nie jest castingiem – chodzi o to, żeby uczestnicy podjęli świadomy wybór i wiedzieli, co będzie się działo podczas zajęć.

NA WARSZTATY REKRUTACYJNE OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:
Dodatkowe informacje:
tel. 505 360 244, 

INFORMACJE O PROJEKCIE:
Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców dzielnicy Bogucice do spojrzenia na miejsce zamieszkania, jak na obiekt twórczych poszukiwań. Poprzez działania edukacyjno-animacyjne chcemy budować z mieszkańcami narrację o ich korzeniach i ważnych miejscach w dzielnicy. Podczas kreatywnych warsztatów i spotkań skupimy się na zbieraniu i przetwarzaniu na język sztuki świadectw odbioru najbliższego otoczenia i jego znaczenia dla mieszkańców. Poprzez interaktywne warsztaty chcemy poszukać z dziećmi, młodzieżą i seniorami odpowiedzi na pytanie: Gdybym miał oprowadzić przyjaciela po Śląsku, to co bym mu pokazał w najbliższej okolicy? Chcemy rozmawiać z uczestnikami  o tym, co sprawia, że ich dzielnica jest dla nich miejscem ważnym. Projekt ma dwa etapy: najpierw zbierzemy opowieści o dzielnicy, a następnie wykorzystamy je do stworzenia spektaklu, czytania uteatralizowanego oraz  do realizacji rodzinnych spacerów.

 

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content