Kontakt

Rodzinne warsztaty i gra miejska

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych, familijnych wydarzeniach!

25.09.2021 godz. 10:00-13:00
RUMAKI MOJEJ WYOBRA
ŹNI – WARSZTATY LALKARSKIE – BRAK WOLNYCH MIEJSC
Miejsce: Galeria Ateneum, ul. 3 Maja 25.

Zapraszamy rodziny z dziećmi (wiek: 6+) na warsztaty plastyczne, podczas których stworzymy lalki z nietypowych materiałów. Podczas spotkania uczestnicy wykreują ze sprzętów codziennego użytku wierzchowce, źrebaki, a nawet dzikie mustangi oraz je ożywią. Udział w warsztatach nie wymaga specjalnych uzdolnień – ważna jest chęć twórczej zabawy. Zadania będą angażować zarówno dzieci, jak i ich opiekunów.  Zajęcia poprowadzą: Szymon Gawlik-rzemieślnik teatralny oraz Piotr Olesiński – stolarz.

2.10.2021 godz. 15:00-17:30
PATATAJ – RODZINNA GRA MIEJSKA – WOLNE MIEJSCA!
Miejsce: Załęże 
Familijną zabawę zrealizujemy na terenie Załęża. Na spotkanie ze znanymi rumakami wyruszymy o godz. 15:00 z Placu ks. Józefa Londzina. Uczestnicy gry będą wykonywać różnorodne zadania twórcze, zbierać punkty i walczyć o atrakcyjne nagrody -niespodzianki. Gra będzie okazją do świetnej zabawy i poznania dlaczego, konie były tak ważnym bohaterem lokalnej historii. Spróbujemy doświadczyć, na czym polegała praca koni na kopalniach, przyczynimy się do stworzenia obrazu znanego malarza – miłośnika rumaków oraz powędrujemy w świat baśni. Wydarzenie realizujemy wspólnie z wolontariuszami pod czujnym okiem aktorów: Katarzyny Prudło i Marka Dindorfa oraz naszej edukatorki – Anny Nowak.

3.10.2021 godz. 17:15-18:30 
WIO, KONIKU! – WARSZTATY AKTORSKO-PLASTYCZNE –WOLNE MIEJSCA!
Miejsce: Scena Ateneum, ul. św. Jana 10
Zapraszamy rodziny z dziećmi (wiek: 6+) na kreatywne warsztaty, podczas których uczestnicy wykreują proste koniki i  je ożywią. W programie zajęć przewidziana są wyścigi rumaków oraz liczne zabawy ruchowe i aktorskie. Rodziny nie tylko nauczą się animować proste lalki, ale również dowiedzą się, jak w dziesięć minut opowiedzieć historię na scenie.
Prowadzenie warsztatów: Piotr Janiszewski – aktor ŚTLiA „Ateneum”

ZAPISY pod nr: 32 253 77 79 , 32 602 92 56 lub za pomocą e-maila: Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

UWAGA: Zadania są zaplanowane w taki sposób, by zaangażować zarówno dzieci, jak i dorosłych, dlatego prosimy o zgłaszanie się w parach/grupach (dziecko 6+ wraz z dorosłym).

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury –  państwowego funduszu celowego.

Zadanie pn. „Galopem do wolności!” dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu „Edukacja kulturalna”.
Wartość dofinansowania: 68 000 zł
Całkowita wartość zadania: 74 600 zł

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content