Kontakt

Rodzinne warsztaty online

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami (rodzice, dziadkowie, starsze rodzeństwo itp.) na rodzinne warsztaty online!
Warsztaty towarzyszą premierze słuchowiska pt. „Oskar i rzeczy”, które prezentowane będzie w odcinkach na kanale www.youtube.pl Teatru Ateneum (https://youtu.be/aLOTYQ4q78s). 

PROGRAM SPOTKAŃ

12.09.2020 godz. 16:00-17:30
ROBIMY SŁUCHOWISKO!
Podczas spotkania będziemy eksperymentować z odgłosami sprzętów codziennego użytku i dowiemy się, jak można w domowym zaciszu nagrać mini słuchowisko.
Prowadzenie: Iga Eckert – Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, Wydziału Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i
Jazzu w specjalności rytmika oraz prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych. Na co dzień związana z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara oraz Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Prowadzi chóry (m.in. w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. S. Moniuszki w Katowicach). Komponuje muzykę do spektakli, krótkometrażowych filmów animowanych, etiud studenckich czy słuchowisk radiowych.

19.09.2020 godz. 16:00-17:30
TEJEMNICE PRZEDMIOTÓW
Co się dzieje z przedmiotami, kiedy tracimy je z zasięgu wzroku? Jaka jest historia okularów, szalika czy potłuczonego talerza? Zwykliśmy wszystko wiedzieć o przedmiotach, zapominając zupełnie, że to one mogą być bohaterem niejednej sceny teatralnej. Podczas warsztatów będziemy ożywiać przedmioty i opowiadać ich historie używając teatralnych środków wyrazu.
Prowadzenie: Anna Nowak – instruktor teatralny, animator kultury, arteterapeutka, specjalista do spraw edukacji w ŚTLiA „Ateneum”. Od ponad 13 lat prowadzi zajęcia teatralne i działania animacyjne.

ZAPISY I ORGANIZACJA:
Udział w zajęciach nie wymaga żadnych uzdolnień artystycznych. Ważna jest chęć wspólnej zabawy. 
– OBOWIĄZUJE REZERWACJA MIEJSC za pomocą e-maila: . W treści e-maila należy podać ilość osób, które wezmą udział w zajęciach oraz termin warsztatów (12.09.2020 lub 19.09.2020 – można wziąć udział w obu spotkaniach). Warsztaty zostaną przeprowadzone za pomocą programu ZOOM – wskazana jest instalacja programu na komputerze (pomocny link- jak pobrać program: https://www.youtube.com/watch?v=B_5BRlbEzY4&feature=youtu.be)
– Przed rozpoczęciem warsztatów skontaktujemy się z zainteresowanymi osobami i prześlemy link do spotkania online
– Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty stanowią  element projektu „RZECZYwistości”. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury
w ramach programu „Kultura w sieci”.

 

 

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content