Kontakt

Romantyczność 2022

W ramach programu dotacyjnego „Ballady i romanse” realizujemy projekt „Romantyczność 2022”. Zadanie ma na celu zmierzenie się z twórczością Adama Mickiewicza z punktu widzenia współczesnego, młodego widza. We współpracy Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” z łódzkim Teatrem Pinokio, powstanie spektakl oraz towarzyszące mu działania edukacyjne. Nad kształtem artystycznym spektaklu czuwać będą reżyser Gabriel Gietzky, scenografka Klaudia Laszczyk, kompozytor Michał Zdrzałek i choreograf Szymon Michlewicz-Sowa.

Działaniami, które będą towarzyszyć premierze „Ballad i romansów” będą  warsztaty zrealizowane w Katowicach i Łodzi, które będą miały na celu aktywizację młodzieży przy pomocy prostych działań teatralnych, które pobudzą ich do autorefleksji i dialogu dotyczącego obejrzanego przez nich spektaklu. W ramach wydarzeń edukacyjnych zostanie również zorganizowany wykład online oraz „Romantyczne Impro” – wydarzenie otwarte adresowane do młodzieży, podczas którego będą improwizować za pomocą ruchu, głosu i muzyki. Spotkanie poprowadzą aktorzy oraz Dominik Franusik- beatboxer.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Poniżej zdjęcia z prób spektaklu.

foto: Paweł Szymkowiak

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneuem
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content