Kontakt

Spacer pięciu zmysłów

Zapraszamy dzieci od 6 roku życia wraz z opiekunami na integracyjne warsztaty uważnego smakowania, słuchania, wąchania, dotykania i postrzegania Bogucic. Spacer po dzielnicy  będzie pełen   niespodzianek i twórczych zabaw. Wydarzenie odbędzie się 16 czerwca – start o godz. 14.00 spod Miejskiego Domu Kultury „Bogucice” (ul. Markiefki 44a)

Udział w warsztacie nie wymaga żadnych predyspozycji artystycznych – ważna jest chęć wspólnej zabawy. Zajęcia poprowadzi Anna Nowak – specjalista do spraw edukacji w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora „Ateneum”.

UWAGA: Zadania są zaplanowane w taki sposób, by zaangażować zarówno dzieci, jak i dorosłych, dlatego prosimy o zgłaszanie się w parach/grupach (dziecko 6+ wraz z dorosłym).

CO TRZEBA ZROBIĆ ŻEBY WZIĄĆ UDZIAŁ W SPACERZE?
Wystarczy przyjść 16.06.2019 o godz. 14.00 pod Miejski Dom Kultury „Bogucice” (ul. Markiefki 44a). Wskazany sportowy, luźny strój.

Warsztaty są elementem projektu pn. „Bogucickie opowieści” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

INFORMACJE O PROJEKCIE: Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców dzielnicy Bogucice do spojrzenia na miejsce zamieszkania, jak na obiekt twórczych poszukiwań. Poprzez działania edukacyjno-animacyjne chcemy budować z mieszkańcami narrację o ich korzeniach i ważnych miejscach w dzielnicy. Podczas kreatywnych warsztatów i spotkań skupimy się na zbieraniu i przetwarzaniu na język sztuki świadectw odbioru najbliższego otoczenia i jego znaczenia dla mieszkańców. Poprzez interaktywne warsztaty chcemy poszukać z dziećmi, młodzieżą i seniorami odpowiedzi na pytanie: „Gdybym miał oprowadzić przyjaciela po Śląsku, to co bym mu pokazał w najbliższej okolicy?” Chcemy rozmawiać z uczestnikami  o tym, co sprawia, że ich dzielnica jest dla nich miejscem ważnym. Projekt ma dwa etapy: najpierw zbierzemy opowieści o dzielnicy, a następnie wykorzystamy je do stworzenia spektaklu, czytania uteatralizowanego oraz  do realizacji rodzinnych spacerów.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content