Kontakt

Tomasz Speel Grządziela

Staś i Zła Noga

Staś i Zła Noga to tytuł spektaklu przygotowywanego w koprodukcji Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum oraz Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego. To pierwsza tego typu współpraca katowickich teatrów. Przedstawieniu towarzyszyć będą działania edukacyjne.

Sztuka na podstawie komiksu Tomasza Spell Grządzieli jest trochę wesołą, trochę gorzką, a na pewno ironiczną opowieścią o niepełnosprawnym chłopcu i jego mamie, zmagających się z codziennością i emocjami.

Wzruszająca historia o superbohaterze, którego moce nie tkwią w masce i pelerynie, ale w prawej nodze (stanowiącej tutaj osobny byt!), a przede wszystkim o tym, że każdy może być wyjątkowy adresowana jest do młodych widzów i ich rodziców.

W tytułowej roli Stasia zobaczymy Dawida Kobielę – aktora Teatru Ateneum, natomiast pozostałe postaci kreują aktorzy Teatru Śląskiego – Katarzyna Błaszczyńska, Patrycja Hefczyńska i Michał Rolnicki.

Więcej na stronie Teatru Śląskiego: https://www.teatrslaski.art.pl/strefawidza/spektakl/116.

foto: foto: Bubusława Górny (na zdjęciu Dawid Kobiela); projekt plakatu: Jadwiga Lemańska; okładka i fragmenty komiksu „Staś i Zła Noga": Tomasz "Spell" Grządziela (Wydawnictwo "Kultura Gniewu").

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Teatr Ateneum przeczytaj politykę prywatności i podaj swój adres e-mail:

 
FBAteneum
Znajdź nas na Facebooku
Festiwal
Festiwal na Facebooku
Galeria
Galeria na Facebooku
YTAteneumKatowice
Znajdź nas na YouTube
teatr_ateneum_katowice
Instagram
Skip to content